Jak restartovat iPhone: každý typ to má jinak

Co jsem si pořídil nový iPhone 8, narazil jsem na jednu naprosto banální potřebu. Vyjímečně ho restartovat, při nějakém tom zádrhelu. A hle, Apple mi tady po vlastně vcelku dlouhé době, připravil překvapení. Měl jsem naučený nový způsob restartování, který Apple použil u sedmičkových iPhonů. Předpokládal jsem, že tento způsob bude fungovat i u nové poslední generace, protože stejně jako sedmičky, i osmičky (a desítka) nemají mechanické tlačítko Home button. Jenže ani nový způsob nefungoval…

Samozřejmě tzv. “tvrdý” restart není tak často potřeba a máte-li nějaké problémy, stačí většinou telefon jen vypnout a zapnout. Jsou ale situace, kdy je právě restart řešením.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Apple“ show_cat_name=0 show_img=1]
Jak tedy v případě potřeby restartovat iPhone?

iPhone 6S/6S Plus a starší

To, co snad každý zná a dlouhá léta platilo… Pokud Vás iPhone zlobí, podržte pár sekund Power button (tlačítko na pravém boku) a Home button (kulaté tlačítko pod displejem). Držte než se Vám na displeji objeví jablíčko.

P.S.: Způsob pro iPhony 6S/6S+ a starší platí i pro iPady… 🙂

iPhone 7/7 Plus

iPhony se sedmičkou v názvu však přišly o mechanický Home button a proto musel Apple vymyslet, jiný způsob “tvrdého” restartování. Zde restartujete podržením Power buttonu a tlačítka ke snižování hlasitosti (na levé straně).

iPhone 8/8 Plus/X

No ale co nejnovější telefony od Applu? Ty to mají zase jinak. Předpokládám, že je to proto, že pokud podržíte kombinaci fungující u iPhonu 7/7+, začnete nouzové volání na záchrannou službu.

Apple tedy znovu přišel s novým způsobem. Na iPhonech 8/8+/X postupně pro restartování stiskněte: tlačítko pro zesílení, tlačítko pro zeslabení a Power button. Někde jsem se dočetl, že musíte držet to či ono, nicméně telefon se mi vždy restartoval hned po této kombinaci, bez nutnosti držet jakékoliv tlačítko déle.


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂