Apple TV – herní konzole

Ne není to překlep. Ano čtete titulek správně…

O tom jak Apple TV doma využíváme jsem psal minule. Tentokrát chci pokračovat další částí a to o tom, jak si na Apple TV zahrát zajímavé hry. Když jsem na webu hledal články, kde bych našel nějaký souhrn her, které by žádný vlastník Apple TV neměl minout, moc jsem toho nenašel nebo byly tyto články staré a já myslím, že by zasloužily malý update. Nehledě na to, že některé hry už buď nefungují nebo nejsou v českém App storu.

Prošel jsem tedy App store, internetová fóra a další zdroje a pustil se do testování. Níže jsem sepsal seznam her, která si zaslouží Váš čas a energii.

Just dance now
– Jasná záležitost na domácí párty. Ovladač do ruky, strategické postavení před televizí a pak už stačí jen vybrat song a rozhýbat boky.

SongPop party
– Pokud jste fanoušky muziky, tohle je přesně pro Vás. Super ve více hráčích, kdy každý hraje na svém iPhonu. Princip jednoduchý, prostě odpovídáte na otázky typu: jméno interpreta, alba, písně – ukázky, kterou slyšíte.

Chameleon
– Klasika z iPhonu i na Apple TV… 🙂

Crossy road
– A klasika z iPhonů v Apple TV podruhé…

Hitman GO
– Tento Agent 47 se hraje mega příjemně klasickým dotykovým ovladačem k Apple TV. Dohrál jsem celou hru už dříve na iPadu, teď ale s chutí hraju znovu na Apple TV a přítelkyně stejně tak.

Rayman adventures
– Netřeba komentář… 🙂

Hit tennis 3
– Taková blbůstka, jakože tenis. Zkrátka stojíte před telkou a mácháte rukou sem a tam…

Transistor
– Mám tuhle hru koupenou už strašně dlouho. Nikdy jsem jí ale moc nehrál a vlastně ani nepochopil princip. To se změnilo právě s Apple TV a ovladačem Nimbus. Rozhodně jeden z mých favoritů, co byste nikdo neměli minout.

Oceanhorn (199,-)
– Jedna z her, kvůli které jsem si kupoval joystick. Nejsem žádným velkým fanouškem Zeldy, kterou Oceanhorn připomíná, nicméně mám slabost pro kvalitní RPG. Tohle je hra, kterou prostě musíte mít! Je naprosto úžasná…

Gear-Club
– Chybí Vám na televizi Forza? Tady si možná vzdáleně budete připadat, že… Vlastně ne… Prostě auta…

Beach buggy racing
– Pamatujete na Playstationu hru, kde jste jako různá zvířátka jezdili v motokárách a na trati sbírali různé pasti, kterými jste “zpříjemňovali” soupeřům jízdu? (Nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenovalo, ale hned při prvním spuštění Beach buggy racing se mi to vybavilo.) Tohle je mega zábava a rozhodně musíte zkusit.

Gods of egypt
– Jste egyptský bůh a kosíte davy nepřátelských vojáků… Tolik ve stručnosti, graficky nevypadá nejhůř, ale není optimalizované pro Nimbus. 😢

Sky gamblers… (129,-)
– Kdo nechce být pilotem si tuhle hru asi nekoupí. Všichni ostatní asi jo. Sky gamblers je několik, já jsem si koupil Storm raiders 2… Stroje z 2. světové války, ale jsou i modernější stroje atd. Stačí si vybrat, co máte rádi.

2048
– Kdo nezná tak kecá… 🙂 Logická hra, která se stala takovým malým fenoménem na iPhonech. Tak sednout na gauč, natáhnout nohy a počítat.

SketchParty TV (129,-)
– Spousta srandy za málo peněz. Hrajeme s iPadem a Apple Pencil, ale kliďánko můžete kreslit prstem. A věřte mi, je to mega sranda, obzvlášť v pokud neumíte krelist, což v mém podání opravdu funguje.

The Bug Butcher (99,-)
– Jeden z dalších favoritů u kterého trávíme čas. Upřímně, bez Nimbusu to nemá vlastně moc šťávu, ale s ním… To je jiná 😉

Pár dalších tipů:
– Shadowgun legends
– Dungeon quest
– Sky Force Revolution
– AG Drive
– Real racing 3
– The Afterpulse
– Beat sports
– Space marshals 2 (129,-)
– Broken age (129,-)

Super hry, které ale na Apple TV nefungují, ačkoliv v App storu jsou stále dostupné i pro televizi:
– Dungeon hunter [Gameloft]
– Modern combat 5 [Gameloft]

Hry máte, co dál?

Každá hra musí jít ovládat ovladačem k Apple TV, to je nařízení Applu, nicméně lze koupit i několik herních ovladačů, které z Apple TV udělají skutečné herní centrum.

Doporučuji Nimbus od SteelSeries, který koupíte v každém Apple storu a stojí cca patnáct stovek. Pro některé hry není vůbec potřeba, jiné s ním naopak dostávají teprve ten správný “šmrnc”.

Konkrétně třeba Oceanhorn, Sky Gamblers, Dungeon Hunter jsou s Nimbusem opravdu zábavné a trochu to ukojilo mojí touhu po konzoli typu Playstation nebo Xbox. Samozřejmě Apple TV zmíněným herním konzolím nemůže konkurovat, ale pro mě jakožto opravdu svátečního hráče, je to ideální řešení. Navíc mám v App storu nakoupeno tolik aplikací a her, že mám z čeho vybírat a už mě to nestojí další kačky navíc.

Stejně jako na Apple Watch nechci procházet web, tak nechci na iPhonu nebo Macbooku hrát hry. Tuto úlohu jsem přenesl na Apple TV a jsem s tímto rozdělením naprosto spokojený.

Mimochodem k Nimbusu je také aplikace v App storu, kde najdete kompletní seznam iOS her, které tento ovladač podporují. Navíc v ní máte možnost aktualizovat firmware ovladače nebo můžete zjistit úroveň baterie (a také tam najdete nápovědu).

Co hrajete na Apple TV (nebo v iOS) Vy?


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email vhlavacek@smartechorange.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂