Apple TV – multimediální centrum domácnosti

Je to tu, další hračka s jablíčkem je doma. Nakonec jsem to nevydržel a po dlouhých letech s milovaným Minim (Mac Mini) v obýváku, zaujalo toto místo nové řešení a musím uznat, že nová Apple TV je více než obstojným nástupcem.

Ach, jak já miluji obchody typu iStyle, iSetos apod. Jsou to jediné obchody, kam chodím rád a kde nakupuji rád. No ale zpátky k věci. 🙂

Určitě bude následovat další článek na téma “Apple TV jakožto herní konzole”, ale teď se soustředím pouze na Apple TV jakožto multimediální centrum domácnosti.

Jsme doma celkem nenároční… Většinu času jsme si vystačili s programem “Nova 2” (dříve “Smíchov”) kde jedou dokolečka “Přátelé” a “Dva a půl chlapa”. Nicméně ve všech ostatních okamžicích, kdy jsme se chtěli podívat na nějaký film, pustit nějakou muziku nebo třeba mrknout na nějaké fotky, spustili jsme si doma v obýváku právě Miniho a už to jelo.

Většinou jsme měli souběžně nějaké předplatné alá HBO GO nebo Netflix a já osobně se dokázal zabavit také na YouTube. V poslední době jsme předplatné neměli (protože na léto jsme ho zrušili) a začali jsme hledat filmy online v různých zákoutích internetu. Což je tak nehorázný “vopruz”, že jsem začal raději nakupovat filmy v iTunes store a znovu jsme se vrátili k předplatnému.

Díky Macu Mini, nebyl nic problém, přeci jen je to počítač, takže variablita a možnosti jsou v podstatě neomezené (nesvazuje Vás aplikace ani systém). Jenže jak stárnu (jo zní to hrozně :D), už nepotřebuji tolik variability, jako spíše rychlosti. Prostě sednout, natáhnout se, dvakrát klepnout a mít film, seriál nebo muziku.

Ideálně jednoduše a v “balíčku”, který mám rád a který propojí ostatní “hračky”. Ano, předchozí věta je narážka na Apple a ostatní služby/produkty, které už máme. Apple TV byla tedy jasnou volbou.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Apple“ show_cat_name=0 show_img=1]

Nebudu napínat… Je to tak skvělá věc, že jsem až trochu naštvaný, že jsem jí pořídil až teď. Dokonce moje drahá, která z počátku bylo trochu nerozhodná, teď u televize vrní blahem.

Žádné zdržování, žádné zdlouhavé nastavování nebo hledání… Obzvlášť po předchozím řešení, kdy jsme nedříve museli zapnout Miniho, k němu klávesnici a myš. Počkat až se načte plocha, pak zapnout Safari, najít film nebo web (Netflix apod.) atd. atd. O malém písmu občas nemluvě…

Na stolku teď máme prostě jen ovladač k Apple TV (případně využíváme k ovládání naše iPhony/iPady) a tím zvládneme všechno. Aplikace jsou pro tento produktu samozřejmě alfa a omega. Bez nich by to nefungovalo a nebylo tak pohodlné.

Pár Vám jich doporučím:

 • iTunes Movie
 • Apple Music
 • Fotky
 • Podcasty
 • HBO GO
 • Netflix
 • YouTube
 • Stream.cz
 • Apple events
 • RedBull tv
 • VLC
 • Bloomberg

To je ono jádro zábavy a obsahu. A co cením a neustále mi to připomíná, proč mám Apple tak rád, jsou ty úžasné spořiče, které na Apple TV jsou. Je to přesně ten detail, který tam Apple vůbec dát nemusel (protože to pro funkci není vůbec důležité), ale přesto si s tím dal tu práci a stvořil tak překrásné záběry země a měst… Krásně to dotváří atmosféru doma…


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂