Základní pluginy do WordPressu I.

Samotný WordPress disponuje množstvím funkcí, avšak častokrát potřebujeme (vlastně jsem se ještě nesetkal, že by to nebylo třeba) jeho možnosti rozšířit. Velice často dostávám dotazy typu, jaké pluginy používám na tohle a na tamto. Sepsat všechny pluginy, by bylo na velice dlouho, takže se v tomto článku zaměřím jen na takovou „povinnou výbavu“, jinak řečeno pluginy, které by dle mého neměly chybět u každé instalace WordPressu.

P.S.: Všechny pluginy, které zde uvádím, sám používám nebo jsem dlouho používal. Jsou tedy odzkoušené a nemusíte se jich jakkoliv obávat.

Potřebujete web a nevíte, jak na to? Řešení najdete tady: WEBOVKY NA MÍRU. 🙂

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Wordpress“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

All In One WP Security
Plugin k zabezpečení vašeho wordpressu aneb bezpečí není nikdy dost.

Contact form 7
Tento plugin Vám umožní vytvořit jednoduchý (i složitější) formulář. Ať už tedy potřebujete kontaktní, objednávkový, anketní nebo jiný formulář, plugin Contact Form 7 je přesně to, co potřebujete. Plugin také dokáže spolupracovat s Akismetem, díky čemuž dokážete zablokovat spam od internetových robotů.

Dynamic widgets
Tento plugin umí zobrazovat widgety dle různých logik. Od konkrétních stránek, příspěvků, kategorií, přes šablony, uživatele, role až třeba dle aktivního internetového prohlížeče. Používáte-li více widgetů, tento plugin je pro Vás téměř nutností.

Easy FancyBox
Velice užitečný a jednoduchý plugin, díky kterému můžete dynamicky zobrazovat nejen obrázky, ale také flash animace, pdf dokumenty, videa z Youtube, Vimeo a Dailymotion, iframe a další. Podpora WP galerií je samozřejmostí a plugin spolupracuje také s NextGEN.

Events manager
Plugin ke správě událostí a akcí, přehledně řazených do kalendáře. Umožňuje registrace na události, bookování, správu míst, podpora Google maps a mnoho dalšího…

Google Analytics dashboard WP
Jednoduchá implementace Google Analytics bez nutnosti úprav šablony. Plugin přidává také sledování odchozích odkazů a stahování souborů a také započítává do statistik metadata ze stránek (autor, datum, kategorie apod.).

Google Analytics for WordPress
Plugin podobný tomu předchozímu, avšak čerpající data z Google Analytics a zobrazující je také graficky u každého příspěvku/stránky. Na nástěnce WordPressu zobrazuje také poslední návštěvy, klíčová slova, TOP příspěvky a další statistiky – včetně grafického znázornění.

Čtěte pokračování, případně další články o WordPressu. 🙂


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂