Appky co používám (iOS) #01 – Last day on earth

Konečně tady na blogu začínám také sérii s tipy na aplikace pro Vaše iPhony/iPady i Macy. Hned v úvodu Vás však musím varovat… Jedná se o lehce návykovou appku a pokud máte rádi počítačový Rust (na který jsem já velice rád koukal na YouTube u Pedra), budete ohromeni.

Ano, tušíte asi správně (pokud Vás už nadpis netrknul 😀 ). Jde o herní tip na skvělou survivol hru typu Rust. Nevýhodou Rustu pro mě (a her všeobecně) je jednodchý fakt, že nechci ztrácet čas hraním a vysedáváním u počítače. Toho mám dost po celý den v kanceláři. A ačkoliv bych si konkrétně už zmíněný Rust, moc rád zahrál a trochu se vyblbnul u stavění, kraftění, těžení a přežívání, nemám na to čas a vlastně ani chuť.

Tak se stalo, že se mi cca před dvěma týdny objevil na první straně app storu nenápadný nápis Last day on earth s fešáckým panáčkem v pozadí. Že jsem si appku stáhnul a zapnul, asi nemá smysl psát.

První minuty v apokalypse

Okamžitě, se mi vybavily okamžiky, kdy jsem koukal na sérii od Pedra a hned mě ta hra pohltila. Své virtuální já jsem si v prvních minutách pojmenoval. Přeci jen Player547363 není jméno, které by mělo být obtisknuté v očích nepřátel.

Vytěžil jsem lokaci, kde bude v budoucích časech růst můj palác a dal se hned do prvního kraftění. Nějaký ten vercajk, jako sekyra nebo krumpáč je evidentně nezbytnou součástí výbavy každého přeživšího… A jen co jsem si postavil nějakou tu bednu na krámy, vyrazil jsem ve svých zářivě červených trenýrkách neznámé značky na obhlídku vzdálenějšího okolí.

Jako chamtivému stavaři mi padl do oka blízký les a proto mé první kroky vedly rovnou tam. Poté co jsem tam hrdě dorazil a natěžil co šlo, mě potkalo obrovské štěstí… Ano, první setkání s jiným přeživším mi ukázalo, že tento svět je jen pro silné. Takže, když jsem po oživení oplakal narvaný bágl dřeva, vyrazil jsem znovu těžit. Tentokrát s oštěpem v ruce a několika bobulema v kapse (u trenek?? :D).

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Aplikace“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

Bořek stavitel

Aby Vás hra udržela aktivní, každých 24 hodin na Váš domov útočí banda “zombíků”, dychtící po Vašich cennostech. Nicméně ještě ani jednou jsem je neviděl, jen mi vždycky zmizí část opevnění. Nikdy se však nedostali přes bezpečností část, kterou mám postavou kolem oněch obytných částí, kde mám zásoby, ohniště, pece, záhony apod. Takže si myslím, že to je jenom tak, aby se neřeklo a pokud by byl někdo jóó neaktivní, tak by ho mohli nějak více ohrozit.

Tím se dostávám k tomu možná nejzajímavějšímu. Tedy ke stavění bezpečného útočiště. Vašeho domova…

Ještě mě nikdo neraidil, tedy nebyl u mě zatím žádný jiný přeživší (skutečný hráč). Proto zatím nevím, jak moc mám být při stavbě důmyslný, abych tím co nejvíc ztížil případným vetřelcům, jakékoliv krádeže mých nashromážděných surovin atd.

Zatím jsem si plně vystačil se spoustou (falešných dveří) spoustou slepých uliček. Navíc mám kolem těch nejdůležitějších částí spoustu stěn, kterými se případný útočník musí nejdříve probourat.

Časem ale možná tuto strategii přehodnotím. Pro teď mi slouží více než dobře.

Co-op

Co dodává této hře na zajímavosti je vytváření klanů přeživších a tím získávat více surovin atd. Vývojáři totiž vědí, že spolupracovat s dalšími hráči je nejen efektivní ale samozřejmě mnohem zábavnější.

No nebudu to více okecávat a pojďte to sami vyzkoušet. Tak co? Dáme do kupy clan? 🙂


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂