Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data/web/virtuals/165470/virtual/www/domains/vahl.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
S hodinkami na ruce – Václav Hlaváček | vahl.cz

S hodinkami na ruce

Rád bych se podělil o několik postřehů z života s Apple Watch. Nebojte, nebudu Vám vtloukat do hlavy, abyste si je koupili. Ikdyž byste měli… 😀 Ne, chci Vám (i sobě) poskytnout zamyšlení o funkci a způsobu, jakým Apple tento produkt nám uživatelům dává.

Jistě, na trhu je nepřeberné množství chytrých hodinek a (sportovních) náramků. “Problémem” je, že se většina z nich chová prostě jako náramek. Chytrý náramek…

U Apple Watch je to ale naopak. Chovají se jako hodinky, což byste prostě od hodinek čekali (a možná taky ne). Přestože Vám měří tep, kalorie, kroky atd. atd. stejně jako sportovní náramek. Rozdíl je ale v tom, že na Apple watch koukám jako na hodinky a čekám, že ten hlavní údaj, který mi zobrazí je čas. Přestože mi můžou zobrazit spoustu jiných údajů a informací. V této rovině mají podobné možnosti jako iPhone. Jenže věc se má tak, že nechci aby mi toho zobrazovaly tolik.

V praxi to tedy funguje tak, že Apple watch na zápěstí jsou, stejně jako klasické hodinky, šperkem nebo doplňkem, který Vás nějakým způsobem definuje a na které koukáte, protože chcete vědět, kolik je hodin.

Až druhořadě se na ně dívám, abych zjistil něco dalšího.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Apple“ show_cat_name=0 show_img=1]
No ale zatímco Vám zobrazují čas, celou dobu Vás pečlivě “sledují”. Jak se hýbete, zda nesedíte příliš, jak spalujete kalorie. I třeba to, že byste měli zastavit a trochu se uvolnit a nadechnout. To Vám během dne vhodně připomínají a posouvají Vaše cíle každým týdnem o kousek dál.

Tam je zásadní rozdíl, protože zatímco klasické hodinky bych po příchodu domů sundal z ruky, protože už nepotřebuji tolik vědět, jaký je čas. Apple watch nechci sundavat vůbec, protože bych tím přišel o ono měření. A tak zatímco iPhone je spokojeně usazený v doku, Apple watch se mnou skoro i spí. Ikdyž nepotřebuji vědět čas, ani nic dalšího.

Byl jsem rád bez neustálého čumění do iPhonu (po příchodu domů ho odkládám do zmíněného doku v chodbě) a bál jsem se, že s Apple watch budu tohle dělat na nich i v situacích, kdy iPhone nemám po ruce. Jsem z toho teď trochu v rozpacích, protože se tohle neděje, ale Apple watch mám (a chci) mít na ruce skoro pořád.

Notifikace na Apple watch jsem nekompromisně “ořezal” jen na to opravdu nejnutnější, takže nemám ani problém s tím, že by mi pořád něco oznamovali. Zpravidla když mi poklepou na ruku vím, že je to něco, co chci vědět.

To mě vede ještě k jedné věci. A to je propojení s “iPhone světem”… Mám iPhone úplně ztlumený a bez vibrací. Tzn. že pokud se mi chce někdo dovolat nebo se se mnou spojit jakkoliv jinak, musí se mě “dotknout” na zápěstí. Na hodinkách mám zvuky stále ztlumené, takže neruším své okolí a o upozornění vím jen já.

A to je tak moc příjemné! Připadám si všem tak trošku blíž…


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email info@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂