RPA výlet 2017 – Bensberg, Německo /2. díl/ (Orchestrator workshop)

Ráno jsem se aktivně vzbudil brzy. Koneckonců tak to mám vždycky… Ale protože jsme měli s Čendou sraz až něco po deváté, ležel jsem a měl takovou tu klasickou ranní. Emaily, emaily, sprcha, emaily…

Školení a účastníci

V domluvený čas jsem čekal venku před hotelem na Čendu, který dorazil celý udýchaný chvilku po mě. Proč dorazil udýchaný?

Když jsme v noci dorazili, nevšimli jsme si jednoho drobného detailu. Hotel je mnohem větší, než jsme si vůbec mysleli. A tak Čendovi trvalo než vůbec došel z jeho pokoje na recepci. 😀

Snídaně nás čekala až v akademii, kam jsme přišli první. Špatnou nálada z brzkého vstávání a náročné cesty, spravil výborný jablečný džus a pár Croissantů. Zrovna když jsem dojídal a šel si pro asi 6 skleničku džusu, ozval se z chodby rozruch.

První známé tváře se vynořily z chodby a hned se rozzářily úsměvem. Byli to kolegové z Irska včetně toho “nejvyššího” za robotiku.

Usměvavý texasan hned přišel, podal nám ruku a nalil si kolču. Z Irska přiletěl také v neděli a tudíž se stihl v klidu vyspat.

V klídku jsme poseděli, posnídali… Přidal se i lektor z Velké Británie. Byl to kolega Joshe (z vývojářského školení v Irsku) – Rhys.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“RPA“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]
 

Místo

Jak už jsem zmínil, tentokrát jsme se sešli v německém Bensbergu (Bergisch Gladbach), což je menší městečko kousek od Kolína. Na jednom kopci se tam nachází velký rezidenční komplex, kterému dominuje velký Schloss Bensberg hotel (více v předchozím článku). Tento zámek je pětihvězdičkovým hotelem a v jeho těsné blízkosti je několik menších budov, ve kterých se nachází akademie našeho korporátu.

Sjíždějí se sem lidé z celého světa, aby se vzdělávali a navazovali kontakty. Tak jsem se sem dostal i já…

S většinou osazenstva jsme se už znali z Irska. Z původních účastníků přijela většina z Irska, jeden (ze dvou) ze Švýcarska a zbytek byly úplně nové tváře přímo z Německa a Francie.

Akademie jsou v podstatě menší, příjemné prostory, spíše nadstandardního vybavení. Nabízí od učeben a zasedaček, přes vlastní restauraci a pokoje k ubytování, až po taneční sál a kancelářské zázemí.

Standardně bývají všichni ubytovaní v akademii. My jsme však z nějakého neznámého důvodu, složily kufry přímo na zámku. Hned první ranní diskuze u snídaně odhalila, že jsme vlastně jediní. My z Čech, kolega ze Švýcarska a kolegové z Irska… Stala se z nás zámecká “elita”, která ostatní trochu trápí a mystifikuje.

Například poté, co jsme ostatní přesvědčili, že skutečně bydlíme v hotelu (absolutně tomu nechtěli věřit), začal Alex vysvětlovat, jak ho budili dva budeníci, tři trumpetisti a jedna zpěvačka, která mu rovnou rozmasírovala ztuhlý krk. 😀

Jo byla sranda… 🙂

My jsme tam ale samozřejmě nepřijeli dělat srandu. Naším účelem bylo školení… UiPath Orchestrator…

RPA management a řízení více robotů

Už jsem naznačil v minulém díle, že poté co jsme začali roboty vyvíjet, přišel čas, začít je prakticky využívat v korporátním světě. Tedy ve velkém na více procesech a ve více situacích.

K tomu je Orchestrator…

Takže první den byl zaměřený jen na základy tohoto nástroje. Kde se dá co najít… Jak se dají jednotlivé části upravit. Kde nastavit oprávnění a jak vhodně definovat skupiny. Současně nám lektor ukazoval i “best practices” ohledně využívání Orchestratoru.

Druhý den, byl naopak zaměřený na propojení s vývojářským Studiem. Jak vyvinout robota, který si z Orchestratoru “vezme” nějaké informace (například hodnoty proměnných, jednotlivé úkoly ke zpracovávaným procesům apod.)… Jak spouštět více robotů v čase – na jednom stroji i na více strojích… Jak je sledovat a vyhodnocovat (logování, monitorování aktuálních stavů od robotů jako takových, až po jednotlivé procesy). Bylo také více prostoru k diskuzi a že bylo o čem diskutovat.

A jak můj výlet za RPA vědomostmi skončil? Čtěte poslední část se souhrnem a postřehy. Mimo jiné i o našich aeroliniích…

A samozřejmě, nezapoměňte zkouknout postřehy na Twitteru… 🙂


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂

2 thoughts on “RPA výlet 2017 – Bensberg, Německo /2. díl/ (Orchestrator workshop)”

Comments are closed.