RPA výlet 2017 – Dublin, Irsko /3. díl/ (vývojářský trénink)

Pondělní ráno jsem se vzbudil velice brzy. Přeci jen postel měkká, prázdná a studená… Venku hnusně a deštivo. Já mírně nervózní, ale natěšený. Aby všichni účastníci měli dostatek času kvůli příletům těch, kteří letěli až v pondělí, začínali jsme až v 10:30 dublinského času.

Kolegové

Všichni účastníci jsou buď z hlavní organizace nebo z jednotlivých společností ve vlastnictví hlavní organizace. Všichni jsme tudíž vlastně kolegové. Účast byla skutečně mezinárodní. Od zástupců z Itálie, Švýcarska, Francie, Polska, Německa, Irska, Anglie až po Českou republiku.

Celkem se nás sešlo cca 14 (největší počet byl právě z domácího Irska) a po krátkém úvodním představení, aneb jaké má kdo zkušenosti, jsem zjistil, že jsem jediný, kdo má “žijící” (a pracující) roboty a můžu tudíž seriózně říct, že nemám “zero experience” (žádné/nulové zkušenosti).

To bylo hned úvodním překvapením, čekal jsem totiž celkově spíše “more difficult level” (obtížnější úroveň). Dalším o něco příjemnějším překvapením byla angličtina experta z Walesu (Joshua), kterému bylo skvěle rozumět hned od začátku.

Quiz (Kvíz aneb nejslabší máte padáka)

Protože jsem dorazil asi o pár minutek později (jo z hotelového pokoje to bylo strašně daleko dolu tím výtahem 🙂 ), na rychlo jsem se usadil mezi irskou skupinu. A protože přeci nebylo na co čekat, lektor odpálil celou pětidenní seanci cca 50-ti otázkovým kvízem. Pozitivem bylo, že z každé pětice jsem nevěděl max. jednu odpověď, což rozhodně moji nejbližší kolegové říct nemohli.

Spoustu otázek bylo směrováno jako opakování probrané látky z Milána (toto školení bylo navazující na první týden v Itálii, kde jsem nebyl), takže v tomto jsem měl mírný handicap.

PDD / SDD (Process Design Document / Solution Design Document)

Kvíz skončil a hned na to mi Joshua s úsměvem na tváři podal PDD (Process Definition Design => dokument popisující proces k automatizaci) pro školení a začalo se. Robot nebyl žádný přeborník, měl podle popsaného procesu pracovat se soubory PDF, ze kterých si měl vzít informace, které zapsal do Excelu a k nim zjistil přes webové stránky ceny apod. Žádné komplikace v podobě Citrixových ploch nebo Java aplikací.

Krok číslo jedna? Spousta teorie směřující k prvnímu cíli -> SDD (Solution Definition Design => dokument popisující, jak by měl/bude robot fungovat)…

Nebudu lhát… Tohle mě moc nebavilo ani když jsem své první SDD upravoval pro robota ve firmě. No ale tohle je školení ne? Takže jsem se rozhodl, že budu držet tempo a tak zkouším a poslouchám.

Pravdou je, že Josh který nás školí, je na vysoké úrovni a mám-li porovnat způsob tvorby PDD a SDD od jiných firem (se kterými jsem se už setkal), musím uznat, že toto je zatím nejlepší způsob. Ve velkém detailu, ale přehledné a efektivní.

Detailní a promyšlené popisy jednotlivých podmínek. Metodika a zkušenosti byli vidět v každém detailu a já tyto detaily vnímal a “nasával”.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“RPA“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

One more Guinness

První večer se nesl ve znamení objevování. Vyrazili jsme do “centra” vesničky Dunboyne. Trochu se projít a především se najíst nečeho dobrého a jak jinak – koštnout Guinnesse… Vyhrála místní burgerárna O’Dwyers (miluju burgery).

Bar měl skvělou atmosféru a stylové prostředí. Měli dokonce malý krb!! 🙂

Velkým a příjemným překvapením byla obsluha. Paní s úsměvem od ucha k uchu, velice ochotná a vstřícná. Trochu jsme poklábosili a vesele vyrazili zpátky na hotel. Úterý bude v duchu doladit SDD, z něhož bude vznikat samotný robot.

Čtěte více z této mini série o RPA Developer trainingu v Dublinu.

P.S.: RPA TRIP 2017 – DUBLIN, IRSKO na Twitteru


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂