RPA výlet 2017 – Dublin, Irsko /1. díl/ (vývojářský trénink)

Co bych to byl za člověka, kdybych na můj web nenapsal něco málo řádků o nadcházejícím tréninku pro RPA developery (vývojáře robotů), který se koná v hlavním městě Irska – Dublinu a kam jsem dostal možnost jet. Někdo ve firmě totiž došel k závěru, že by mi to mohlo pomoct a tak jsem byl dotázán, zda mám čas a (světe div se), zrovna jsem čas měl (respektive budu mít)… 🙂

Takže mě čeká týden v krásném hotelu na okraji Dublinu, kde do nás bude od rána do večera, expert na platformu UiPath sypat informace o tom, jak vytvořit toho nejúžasnějšího a bezchybného robota pro automatizaci našich procesů.

Asi nemusím zmiňovat, že se těším. Nicméně… V Irsku jsem nikdy nebyl, přesto můžu prohlásit, že irská whiskey mi chutná (víc než skotská :)). Takže za to určitě kladné body. Ale na tu “technickou” angličtinu od pána z Walesu, se úplně netěším. Tu budu určitě vstřebávat dlouho. Vlastně… Budu na to mít celý týden, takže v pátek už to možná půjde. 😀

Nechť jsou tyto články jakýmsi mým zamyšlením. O životě, práci, budoucnosti i způsobu, jakým žijeme v dnešním světě. Pokusím se stručně zaznamenat postřehy z každého dne. Především zda mi to něco přineslo a kam to můj RPA skill posune.

Přípravy

Celkově je v korporátu zorganizování zahraniční pracovní cesty vcelku výzva. Musíte mít spoustu souhlasů, podpisů a vyplněných (a včas odevzdaných) papírů. Když ale tuhle šílenost zvládnete, s chutí můžete začít řešit, kam přesně jedete, jak se tam dostanete a vlastně celkově (jakmile máte potřebný souhlas) si nadiktovat, vše co budete potřebovat.

Letenkami počínaje, ubytováním konče… Mezi těmito dvěmi věcmi je spoustu větších či menších detailů, které je potřeba řešit nebo alespoň promyslet. I třeba to, co budete dělat, když náhodou nebudete sedět v zasedačce.

Ačkoliv tyto řádky píši před samotným odletem do Irska – tudíž v tuto chvíli věřím, že jsem si vše připravil a vše promyslel. Předpokládám, že až na místě zjistím, že mi určitě něco chybí… 🙂 O tom ale možná v pokračování už z místa dění.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“RPA“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

Poprvé

Možná to bude velkým překvapením, ale čeká mě hned několik “poprvé”… Hned to úvodní poprvé je let. Ač je to zvláštní, ještě nikdy jsem neletěl. Tedy nikdy jsem neletěl “velkým” letadlem z našeho “velkého” Letiště Václava Havla. Létání jsem se nikdy nebál a zatím se ani bát nehodlám.

Další poprvé je v podobě služební cesty. Ano, měl jsem pár služebek. Třeba Brno, Budějovice nebo Pardubice. Ale asi cítíte ten drobný rozdíl v cílové destinaci.

Jednoznačně musím také zmínit, že jsem ještě nikdy nebyl, tak dlouho bez mojí drahé a milované polovičky, která mě naprosto úžasně na celou cestu připravila a od níž mám neuvěřitelnou podporu. (Pokud to čteš, budeš mi chybět 🙁 )

Všechna poprvé bych mohl vyjmenovávat ještě dlouho, protože jich je spoustu a stejně jako se těším na jejich pokoření, jsem z toho všeho nervózní. Chvílemi mě i dohání strach. 🙂 Ale čím více mě to nutí opustit mojí rutinu, můj stereotyp a mojí komfortní zónu (což je dneska velice populární termín), tím více se těším do toho neznáma.

Cesta

Čeká mě dlouhá cesta. Což je pro člověka, který ještě neletěl, vcelku výzva… Ráno v neděli na letiště, pak let do Mnichova a z Mnichova do Dublinu. Přílet (i po odečtení jedné hodiny, kvůli časovému posunu) je po čtvrté hodině. Pak cesta na hotel, který je asi 20 km od letiště. To je na mě vcelku úspěch… 🙂 Už pár dnů si v hlavě konverzuju, abych si připomněl anglická slovíčka, která se neustále nenápadně vypařují z hlavy. Takže pokud dorazím úspěšně do cíle, budu mít vše s čím jsem z domova vyrazil, napíšu pokračování. Pokud ne… Ztratil jsem se cestou nebo jsem podlehl vyčerpání. 😀

Tak ahoj v Irsku…

P.S.: Ano, fotka už je z letu a je na ní vidět začátek Irska… 🙂
P.S.S.: RPA TRIP 2017 – DUBLIN, IRSKO na Twitteru


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂