Randím s Pluskem (iPhone 7 Plus)

Je to tu… “Dospěl” jsem a rozhodl se, že po společném soužití s iPhony 6 a 6S, nastal čas zkusit něco nového. Něco většího… Varianta Plus byla tudíž logickým krokem, kam se můj zrak (a chtíč) upřel… Po velice intenzivním (a především velice krátkém) přemýšlení a vybírání, jsem si pořídil iPhone 7 Plus. A jak se mi žije, s tímto “velikánem”?

Dnes je to přesně měsíc a šest dnů, co jsme spolu. Pořád zažíváme rozpačité chvíle a situace, kdy převládá pocit neohrabanosti, možná trochu křeče… To ale malinko předbíhám. Pokud stejně jako já, přemýšlíte nad tím, zda do iPhonu 7 Plus jít, případně jakou kapacitu a barevnou variantu zvolit, třeba Vám řádky níže, dají nějaký názor.

Můj názor a moje potřehy…

Černočerná je epická

Protože má moje milované stříbrné 6Sko přítelkyně a tudíž mi “nesešlo z očí”, přiznám se hned v úvodu, že mě pokaždé mírně píchne u srdíčka. 🙂 Bílo-stříbrná varianta pro mě byla (a stále je) naprostá srdcovka. Vždycky to tak bylo a nejspíš i vždycky bude.

Takže když jsem si domů přivezl 7Plusko v matně černé barvě, byl to trochu šok. Ale což, v životě se má trochu experimentovat a objevovat. Chtěl jsem zkusit něco nového, něco jiného. Takže jsem dostal, co jsem chtěl a očekával.

iphone-black

Paradoxně to ze začátku byl největší “šok” pro moje okolí, které prostě nebylo zvyklé na tu černotinu v mojí ruce. Přeci jen, když x let chodíte se stříbrňáky, černoch v ruce, dokáže zaujmout.

Na mě ten stesk, začal dopadat až postupně a jak už jsem naznačil, stříbro mi trochu chybí…

O barvě to ale přeci není… 😀 Přestože nám Apple stále, onu barevnou nabídku rozšiřuje. Pravdou je, že matně černá, je krásná a za mě jednoznačně mnohem lepší, než předchozí vesmírně šedá. Je to seriózní a tak trochu nevýrazná “business” varianta, ale je to prostě věc názoru.

Kolik GB máš, tolikrát si…

Povedlo se mi, sehnat nejvyšší kapacitu, tedy 256 GB… Já jsem měl v plánu, rozhodně minimálně 128 GB. Appky, 4K video, fotky a mega hodně muziky, prostě něco “sežere”. Náhoda tomu ale chtěla, abychom se na prvním randíčku s Pluskem, sešli rovnou v té nejnašlapanější variantě. Tudíž na nedostatek místa si nemůžu stěžovat, ani v nejmenším. Nejspíš bych si vystačil i s 64 GB, ale ten pocit, kdy prostě neřeším, co kolik zabírá místa, je k nezaplacení. Aktuálně jsem v situaci, kdy mám využito asi 100 GB a opravdu se neomezuji. Zbytek si myslím, snadno “zaplácám” nějakým tím videem z dovolené apod. (4K je 4K 😀 )

Takže chcete pohodu? Berte vyšší kapacitu. To koneckonců, platilo u každého iPhonu.

5,5” už není žádný drobeček

No a co ta velikost tedy? Je úžasné, mít více prostoru. Vlastně to oceníte snad u každé činnosti, kterou děláte. Od čtení/psaní zpráv a mailů, přes prohlížení fotek až po aplikace. Ať už chcete pracovat nebo hrát nějakou hru. Více prostoru prostě udělá dojem. Jenže moje ruce jsou sice velké, ale ne dost velké… Na Plusko…

Byl jsem zvyklý řešit věci na iPhonu za chodu – někam jdu a u toho řeším emaily apod. To teď nějak nezvládám, protože můj “mazlík” (nebo spíše “macík”) vyžaduje, abych se mu věnoval oběma rukama. Což většinou, někde za běhu nemůžu. Obzvlášť v metru, je to nepohodlné, protože prostě nemám tu jistotu v tom, kdy se Plusko rozhodne, vydat na výlet někam k zemi.

A tak se vracím znovu k onomu “nesešlo z očí”… Velikost iPhonů 6/6S (a samozřejmě 7) byla pro mě asi tou topkou… Často můj postoj měním, dle nálady “mám iPad jako náhradu Macu/nemám iPad jako náhradu Macu” a od toho se odvíjející způsob využití iPhonu. Všeobecně to jde, logicky ruku v ruce s tím, jak přistupuji k platformě iOS, protože tím se mění i můj přístup k macOS.

mac-ipad-iphone

Závěr

iPhone 7 Plus je úžasný kus technologie… Sice jsem neprožil ten “šok”, jaký zažívám při přechodu z předchozí generace iPhonu na novou (rozdíl mezi 6S a 7 není na první pohled, tak razantní, jak jsme v předchozích letech byli zvyklí). Nicméně je to stále stejný model, podle jakého Apple jede. iPhone 7 Plus je další povedenou evolucí skvělého produktu, který v roce 2007, Steve Jobs představil. Stále zlepšuje, co podle něj zlepšit potřebuje a musím zdůraznit, že sedmičkové iPhony jsou epické (ve srovnání s šestkovými) ve spoustě (menších, či větších) detailů, které si každý hned zamiluje. A objevení, jaké detaily a vychytávky mám na mysli, nechám na každém z Vás… 🙂 Jen ta velikost, je pro každého ke zvážení…

Čtěte další články o APPLE. 🙂


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email vhlavacek@smartechorange.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂