🔶 OrangeNews 2021/06

Je tady červen 2021. Neuvěřitelně ten čas letí a po kratší odmlce je tu další nálož zajímavostí ze světa automatizace (procesů, komunikace a zkrátka všeho, co s tím souvisí) do vaší emailové schránky..

ZE SVĚTA PROCESNÍ AUTOMATIZACE

Před nějakou dobou vydal Microsoft svůj RPA nástroj Power Automate pro širokou veřejnost a také k tomu „přidal“ i desktopovou aplikaci. Rychle se začaly objevovat různé parodie a velká oznámení, že je to ten nástroj, který změní trh. Zatím tomu nic nenasvědčuje a UiPath si stále kráčí neohroženě dál. Ovšem o tom, že Power Automate je a bude silný hráč už nikdo nepochybuje! Microsoft koupil společnost Softomotive a posiluje tak svoje knowhow právě v oblasti RPA. 

Agentura Forrester vydala nový report RPA trhu (za Q1 2021) a v něm jsou jako leadři trhu uvedeni: UiPathAutomation AnywhereMicrosoft (k čemuž mu jednoznačně pomohla právě akvizice Softomotive)NICEKryon – více zde… 

UiPath vydal verzi 21.4 své platformy a přidává další prvky AI a rozšiřuje možnosti vlastního Automation Cloudu. 

ZE SVĚTA PROCESNÍ ANALÝZY

Také můj oblíbený nástroj Camunda rozšiřuje možnosti své platformy do cloudu a stále více se angažuje v RPA. Pomocí celé platformy lze procesy nejen zaznamenávat, ale také automatizovat

P.S.: Pokud ještě nemáte, stáhněte si ebook od Camundy na téma „Automate Any Process, Anywhere: The Digital Transformation Imperative“… Najdete ho tady

DROBNÉ TIPY K VYŠŠÍ PRODUKTIVITĚ

Máte nějakou vychytávku, která Vám pomáhá být produktivní?

Pro mě je to minutka… Skvělá věc!

Jsem takový, že častokrát ztrácím pojem o čase, obzvlášť když mě daná činnosti skutečně pohltí. Navíc jsem častokrát bojoval s takovou tou typickou prokrastinací, kdy dělám všechno možné, jen ne to co potřebuji. A po různých experimentech s Pomodoro technikami a nástroji, plus s mojí dlouhodobou strategií minimalizace jsem objevil sílu obyčejné, jednoduché, klasické minutky v aplikaci Hodiny (iOS). 🙂 P.S.: Na Macu používám případně RH Timer…

Už neztrácím pojem o čase a hlavně se na to nemusím vůbec soustředit. Delegoval jsem tuhle starost na Minutku… Zmírnila se i ona typická prokrastinace, protože jakmile mám zapnutý odpočet a „tiká“ mi Minutka, mám jen omezený čas na to, abych splnil úkol do kterého jsem se pustil. Když „minutka tiká“, tak dokud se neozve zvuk konce, neexistuje nic jiného než aktuální činnost. 

Zkrátka k jakékoliv činnosti, kdy mám omezený čas nebo si chci definovat prostor (alá Pomodoro) pro jednu konkrétní činnost, používám Minutku. Nepotřebuji kalendář, protože nastavený odpočet mi zajišťuje, že nic neprošvihnu a zároveň mi nastavení odpočtu dává větší flexibilitu práce s časem. Nastavuji totiž různý čas na různé činnosti, dle možností a chuti.

PLÁNY A CO BUDE V BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI:

  • Kvůli neočekávané situaci kolem jsem ještě nedokončil článek o Power Automate od Microsoftu. Tento rest ale hodlám brzy napravit… 🙂 I to porovnání s UiPath bude.
  • Natáčím několik videí na téma UiPath od prvního spuštění až po první automatizaci. Již brzy! 
  • Připravuji průvodce po venkovních workoutových hřištích. Takže pokud Vás zajímá cvičení s vlastní vahou (Kalistenika) určitě sledujte blog.

TIPY NA VOLNÝ ČAS ANEB ŽIVOT NENÍ JEN O PRÁCI:

  • Druhá řada Mythic questu na Apple TV+ je tu a je skvělá! A aby toho nebylo málo, Ted Lasso se blíží v druhé řadě, na což se mega těším a mimo jiné jsem narazil na Lisey a její příběh (Lisey’s story) od Stephena Kinga, který právě začal každý pátek vycházet. Kde mám brát volný čas na sledování těchto pecek? 🙂 
  • „To mám být jako nějaký šaman nebo co?“ To byla jedna z mých prvních myšlenek, když jsem viděl knížku Zrození kmenového vůdce a dost dlouho jsem ji ignoroval. Až mnohem později jsem začal přemýšlet více nad týmem a jak dosáhnout lepších výkonů a vyšší spokojenosti v práci. V jedné „slabší“ chvíli jsem na tuhle knížku znovu narazil a rovnou jí koupil. Hned po prvních stránkách chápu, proč je tak známá a oblíbená… Dlouho jsem totiž nečetl knížku, kde bych si říkal: jasně v tom se poznávám nebo v tom poznávám některé kolegy a kolegyně. Prostě na každé stránce malé prozření… 🙏🏼 Čím více stránek jsem přečetl, tím více jsem jich chtěl přečíst. Nakonec jsem si začal zvýrazňovat zajímavé pasáže. 
  • Umělá inteligence… ze všech stran se to na mě hrne…  A já se rozhodl to trochu více do detailu prozkoumat. Procházím skvělý online kurz #elementsOfAi a vlastně mě to baví víc a víc. Říkám si, že jsem s tím nezačal už dávno. Už jenom proto, že jsem pochopil, že to vlastně není o inteligenci. 😃 Že je to soubor metod, praktik a způsobů řešení. V kurzu pokládají spoustu řečnických otázek podněcujících k přemýšlení. Takže máte-li volnou chvilku, tohle téma Vás zajímá a jste v něm začátečníci, rozhodně zkuste.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji za Váš čas a těším se v dalším newsletteru zase za měsíc. 

Automatizaci zdar
Vašek


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂