🔶 OrangeNews 2020/10

Další měsíc je za námi a proto je tu další nálož zajímavostí ze světa automatizace (procesů, komunikace a zkrátka všeho, co s tím souvisí) do vaší emailové schránky.. 🙂 

V průběhu předchozích měsíců jsem na blog napsal několik článků o softwarové robotice a pokud jste je minuli, možná teď máte pár minut.

Tento článek určitě stojí za Vaší pozornost: Způsoby realizace RPA v podnicích aneb jak najít správný přístup implementace a případně i další články.

CAMUNDACON

Pár dnů zpátky proběhla skvělá dvoudenní akce CamundaCon LIVE 2020.2, kde bylo spoustu skvělých přednášek nejen na téma BPMN, ale především na automatizaci procesů a využití právě nástroje Camunda (který je pro mě dnes už nepostradatelný 🙂) s integrací na RPA nástroje k přímé automatizaci procesů. A pokud jste o tuto akci přišli, možná by Vás mohl zajímat webinář na téma „Camunda BPM 7.14: New process automation capabilities to help you orchestrate bots within your end-to-end business processes“, který se bude konat ve středu 14. 10. více na stránkách zde

ONLINE KANCELÁŘ (1. krok)

První část mého experimentu, který jsem nazval „online kancelář“ (aneb jak pracovat v týmu výhradně bez „pevného“ místa v kanceláři) je již v provozu. Krok číslojedna byl komunikační nástroj. Něco co je dostatečně flexibilní a přitom příliš neokoukané… Jedním z tipů, který jsem dostal byl nástroj Discord a ten jsem si okamžitě oblíbil…

Je dostupný pro kohokoliv (a bez licence, tedy zdarma) a přitom umožňuje efektivní správu práv a přístupů pro tým spolupracovníků. Chtěl jsem totiž místo/nástroj, který bude sloužit ke každodennímu kontaktu v rámci týmu i pro komunikaci v rámci jakési komunity mimo tým (nadšenci do automatizace, začátečníci i odborníci, účastníci mých kurzů a školení atd.). 

COVID totiž přišel a donutil nás… Donutil nás vidět, že umíme pracovat a fungovat i bez „pevné“ kanceláře. Obzvlášť v dnešní době kdy můžeme pracovat kdekoliv a kdykoliv, rád říkám, že mám nový “kancl“. Je to jednoduché, stále k dispozici a uklízečka nikdy nikoho nevyhodí. 

Náš Discord v uplynulých týdnech/měsících prošel tvrdou zkouškou a je čas pozvat Vás, abyste se připojili mezi nás

Pokud Vás zajímá automatizace a vše co se toho týká, možná hledáte zdroj informací nebo prostě jen možnost zeptat se na rady, tipy, triky. Přesně pro Vás je tady náš server na Discordu. Pokud Discord jako takový neznáte, napsal jsem o něm pár řádků na blogu.

PLÁNY A CO BUDE V BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI:

  • Pracuji na několika případových studiích o nasazení softwarových robotů v praxi. Pokud tedy stále váháte, zda najdete pro virtuální pracanty využití i u Vás ve firmě, již brzy Vám třeba pomůžou s rozhodováním právě případové studie.
  • Stále také testuji nový RPA nástroj od Microsoftu – Power automate, takže brzy můžete očekávat nějaké články na blogu. Mimo jiné se pokusím porovnat s UiPath.
  • Dále vymýšlím a rozvíjím koncept online kanceláře s využitím nových neokoukaných nástrojů. Různé postřehy budu sdílet v článcích, takže…
  • A určitě začne přibývat slíbený nový obsah o automatizaci. Návodná videa i články. 🙂 

TIPY NA VOLNÝ ČAS ANEB ŽIVOT NENÍ JEN O PRÁCI:

  • Konečně jsem měl možnost dohnat kulturní vzdělání a zkouknul seriálového Zaklínače na Netflixu. Jako celek rozhodně skvěle zpracované, ale ačkoliv jsem četl první knížky, stejně jsem se v tom ději ztrácel… A draci v jedné epizodě pro mě byli obzvlášť zklamání. Obzvlášť když mám svoje představy, jak mají draci vypadat. 🙂 Každopádně rozhodně to stojí za ten čas a máte-li rádi fantasy, dobře ho zde „investujete“. 
  • Už nějakou dobu čtu knížku Na volné noze od Roberta Vlacha. Skvěle zpracované, prakticky popsané a skoro bych řekl, že je to bible pro kohokoliv, kdo chce pracovat efektivněji (nejen podnikat). 
  • Joo a taky jsem si pořídil Playstation a sem tam pařím pro odreagování od práce. Z čeho jsem byl vážně mega nadšený, je hra Uncharted 4, během které jsem si přidal spíše jak u filmu než u hry. 

Pokud jste dočetli až sem, děkuji za Váš čas a těším se zase příště. 

Automatizaci zdar
Vašek


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email vhlavacek@smartechorange.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂