Miluju hodinky! 🧡 Pokud tedy vůbec jde milovat věc… 🤔🙂
Hodinky jsou pro mě šperk. Jediný, který jako muž nosím a má pro mě prakticky dvě roviny:
1️⃣ Hodinky mi mají dělat radost! Možná vhodně doplnit moje „vizuálno“ a ukázat mi čas. (a protože mám rád symboliku, hodiny mi neustále připomínají ČAS = tedy to, že ho nemám neomezeně!)
2️⃣ Jednotlivé hodinky mi jsou ale také připomínkou. Oblasti, milníky, životní etapy, slabiny nebo odměna za nějaký úspěch. Některé jsem si koupil/koupím v nějaký životní okamžik a pro některé jsem musel/musím splnit nějaké požadavky, abych si je zasloužil!
Dostávám občas otázku, proč už nenosím #AppleWatch a co na nich bylo špatně… Vůbec nic, Apple Watch je skvělý produkt, krásně vyrobený. Jak stárnu, mění se mi priority atd. Už nechci mít na ruce nástroj (a Apple Watch pro mě rozhodně nástroj jsou), ale šperk. Pomocí nástrojů plním cíle, vydělávám peníze… Zatímco šperk je prostě a jenom pro radost a to potěšení se na něj dívat.
Moje první klasické hodinky
Byla to láska na první pohled… Pracoval jsem ve velké čtyřce a na ruce prakticky nonstop nosil několik let Apple Watch Series 3. Četl jsem na iPadu knížky (displej), pracoval na počítačích – jakože hoodně (displej), koukal na filmy (displej) a když zvedl levé zápěstí, abych se podíval na čas koukal jsem do dalšího displeje Apple Watch. Cítil jsem se unavený, přetažený a měl jsem celkově tak nějak dost všech displejů a být pořád online… Chtěl jsem se alespoň trochu odříznout od všeho toho virtuálního světa a být trochu víc sám a nerušený. První krok pro mě byl právě změna na zápěstí.
Byla to láska na první pohled… Šel jsem kolem výlohy hodinářství v Karlíně a okamžitě mi padly do oka. Hodinky Zeppelin… Hned na obědě jsem začal googlit – příběh této značky, historii a další detaily. Prošel jsem spoooustu fotek a naprosto mě pohltily vzducholodě a létání. Zkouknul jsem pár dokumentů o výrobě vzducholodí a pamatuji si několik videí německé firmy Pointtec, která stojí za hodinkami značky Zeppelin. Vyprávěli o tom, jak je jednotlivé křivky vzducholodě inspirovali k návrhu hodinek. Psal se rok 2019 a já v květnu pochopil, že život není na displeji nebo v online světě. Ty důležité věci pro mě, jsou mimo displej.
Koupil jsem si moje opravdové první hodinky a po letech odložil Apple Watch.
Zeppelin – oslava velikánů oblohy aneb příběh ve zkratce
Na začátku 20. století brázdily oblohu vzducholodě. Firma Pointtec se rozhodla těmto létajícím gigantům a německému přispění do historie vzduchoplavby v podobě značky Zeppelin, vzdát hold stejnojmennou značkou hodinek. První vzducholoď vzlétla v roce 1852. V dalších letech se jim dostalo vylepšení např. v podobě spalovacího motoru nebo celohliníkové kostry. 17. října 1900 vystoupala na oblohu první vzducholoď navržená Ferdinandem von Zeppelinem (1838-1917). Jmenovala se LZ 1 a měřila 127 metrů.

Během 1. světové války sloužily německé vzducholodě typu Zeppelin jako první strategické bombardéry. Po řadě nehod způsobených špatným počasím, úderem blesku, nekázní posádky či vznícením vodíku se začalo od jejich použití upouštět a přednost dostávala bezpečnější letadla. Až do začátku 2. světové války (v Americe se vzducholodě pro armádní a námořní účely využívaly dokonce až do roku 1961) ale sloužily vzducholodě pro nákladní a civilní dopravu i k výzkumným účelům a mnozí létající giganti, jako nejslavnější vzducholoď Graf Zeppelin, sestrojená na počest Ferdinanda von Zeppelina, se navždy zapsaly do historie letectví.
Nejvýznamnější osobností v této oblasti byl bezesporu Hugo Eckener, který se zasadil o stavbu vzducholodí Graf Zeppelin a Hindenburg. Plánoval velkolepý rozvoj vzducholodní dopravy. Po katastrofě Hindenburgu a hlavně začátku 2. světové války vzaly jeho plány za své.
Mezi lety 1900 a 1938 Zeppelin postavil přes 100 vzducholodí. Největší z nich nesla označení LZ 129, její délka dosahovala 245 metrů a dokázala letět rychlostí až 131 km/h.
Hodinky Zeppelin
Doba vzducholodí pominula, a tak se značka Pointtec rozhodla tyto velikány oblohy, vyznačující se technickou vytříbeností a precizním zpracováním, a jejich stavitele, hraběte Ferdinanda von Zeppelin, připomenout značkou hodinek, která nese jméno Zeppelin. Historie společnosti Pointtec začala v roce 1987 a kromě značky Zeppelin do jejího portfolia patří i další známá značka – Junkers. S roční produkcí přes 150 000 kusů hodinek patří Pointtec mezi největší německé výrobce a značka Zeppelin se stala nejprodávanějšími leteckými hodinkami do 600 €.
Pod značkou Zeppelin se vyrábějí jak quartzové, tak mechanické hodinky s japonskými či švýcarskými strojky. Čiší z nich klasický styl, inspirace pilotními hodinkami a nadčasovost. Jako u jiných značek i u Zeppelinu převládají pánské hodinky. Jelikož se ale rozměry pouzder hodinek pohybují okolo 40 mm, mnohé modely bez problémů padnou i dámské ruce.
V kolekcích si přijdete na své, ať už preferujete jednoduchost bez nadbytečných ozdob, nebo do posledního detailu precizně zpracované ciferníky. Zeppelin si dává záležet i na kvalitě materiálů a samotném zpracování, aby vám hodinky dělaly radost nejen svým vzhledem, ale také dlouhou životností. Svou odolnost, životnost a spolehlivost hodinky prokázaly třeba na Aljašce, kde se vydaly po stopách medvěda grizzlyho na zápěstí kameramana Andrease Kielinga.

Představení řad
Modelové řady odkazují především na významné milníky stejnojmenného výrobce vzducholodí – stoleté výročí, dvě nejslavnější vzducholodě značky Zeppelin (Graf Zeppelin a Hindenburg), cestu vzducholodě Graf Zeppelin na Severní pól nebo rychlostní rekord první vzducholodě použitelné pro dálkovou osobní dopravu. Ženám Zeppelin věnoval 3 řady – Princess of the Sky s netradičními ciferníky, jejíž modely lze nosit i na krku jako přívěsek, Luna s ciferníky osázenými Swarovski krystaly a Viktoria Luise Lady s motivem něžné krajky.
Kompletní přehled řad: 100 years Zeppelin Edition 1 100 years Zeppelin Edition 2 LZ 129 Hindenburg Edition 1 LZ 129 Hindenburg Edition 2 LZ126 Los Angeles LZ127 Graf Zeppelin LZ127 Transatlantic Flatline Night Cruise Nordstern Zeppelin Chronometer Glashuette Observatory Princess of the Sky Viktoria Luise Lady Zeppelin Luna
Moje Zeppelin 100 Years Zeppelin Edition 7690-1
Hodinky Zeppelin 7690-1 s chronografem působí velmi elegantním dojmem a budou tak ozdobou každého pánského zápěstí. Jsou využitelné vedle každodenního nošení také jako vhodný doplněk do společnosti.
Hodinky Zeppelin 7690-1 patřící do modelové řady 100 Years Zeppelin Ed. 1 nabízí vedle již zmíněného chronografu, tedy stopek, také velký ukazatel data na 6. pozici a pulsmetr. Telemetr, jenž je k vidění po vnitřní lunetě hodinek, slouží pro měření vzdálenosti.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z ušlechtilé oceli, řemínek je kožený. Ciferník chrání minerální sklíčko. Díky průměru pouzdra 42 mm jsou skvělou volbou i na drobnější pánské zápěstí. Model je poháněn bateriovým švýcarským strojkem Ronda 5020.B. Vodotěsnost činí 50m – vhodné na mytí rukou, sprchování a koupání, ale také povrchové plavání.
Parametry
- Původ: Německo
- Použití: společenské, letecké
- Vodotěsnost: 50 m
- Pohon: bateriový Quartz
- Přesnost chodu v sekundách: ±15 s / měsíc
- Strojek: Ronda 5020.B
- Materiál sklíčka: minerál
- Materiál pouzdra: ušlechtilá ocel
- Materiál pásku: kůže
- Tvar pouzdra: kulaté
- Rozměr pouzdra: 42 mm
- Výška pouzdra: 11 mm
- Šířka pásku: 22 mm
- Váha: 76 g
- Barva číselníku: bílá
- Luminiscence: ano – body

A tak jsem propadl hodinkám
Můj seznam aktuálně obsahuje 9 krásek. 9 hodinek, které zaznamenávají mojí životní cestu a milníky. Protože teprve s druhými hodinkami, jsem objevil duši mechanických hodinek.
No a to bude vlastně takový můj seriál na blogu. Protože nás čekají další díly:
1️⃣✅ Zeppelin 100 Years Zeppelin Edition 7690-1 [1G] | OFFLINE: Život není na displeji nebo v online světě. Ty důležité věci pro mě, jsou mimo displej.
2️⃣➡️ Zeppelin Captain’s line 8662-3 [1G]
3️⃣➡️ Festina Automatic 20531-3 [1G]
4️⃣➡️ Certina DS Action Diver Powermatic 80 [2G]
5️⃣➡️ Tudor Pelagos [2G]
6️⃣➡️ PRIM Sport 38
7️⃣➡️ Omega Seamaster Planet Ocean 600M [2G]
8️⃣➡️ Breitling Superocean II automatic 44
9️⃣➡️ Rolex Submariner [2G]









Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?
Pište kdykoliv na email vhlavacek@smartechorange.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂