Je normální za hudbu platit

Možná jste spíše příznivci Spotify, možná jste stejně jako já, svěřili svou hudební sbírku do područí Apple Music. Tak jako tak, jste za mě pořád ti řádní posluchači, kteří si za poslech hudby platí, čím podporují oblíbené umělce (ne, opravdu si nemyslím, že těch pár kaček měsíčně je zlodějina!!).

Před příchodem Apple Music jsem si hudbu kupoval v iTunes Store a nestydím se za to. Právě naopak, jsem na to hrdý, protože hudbu miluji a za to co pro mě znamená, mi připadá více než fér, dávat něco nazpět.

Kdysi jsem na jeden web napsal:

“Miluji hudbu ve všech jejích podobách a stylech. Hudba je mým všudypřítomným společníkem a vždy mě dokáže posílit, uklidnit, motivovat, rozesmát, probudit, uspat i připomenout důležité okamžiky… Díky hudbě nejsem nikdy sám a vždy tu je pro mě…”

A to platí stále. Jen je o pár let později a už nekupuji v iTunes Store, ale platím si Apple Music. A moje peněženka mi za to každý měsíc děkuje. 🙂

A proč Apple Music (AM)? Před příchodem AM, jsem zkoušel Spotify a spoustu dalších, dnes už vlastně neznámých streamovacích služeb. Když Apple oznámil na keynote tuto službu, měl jsem vlastně jasno ikdyž mi Spotify nijak nevadilo. S iTunes jsem nikdy neměl problém, integrovanou appku Hudba v iOS jsem také vždycky používal (ani nevím jestli to šlo jinak 🙂 ) a mít integrované řešení přímo od Applu mělo (a stále má) více výhod než nevýhod.

Přežil jsem i změnu designu a odeslal nejednu připomínku přímo vývojářům v Applu.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Apple“ show_cat_name=0 show_img=1]

Valíme u nás AM všichni a nemáme jediný problém. Za mě, můžu jedině doporučit a jako správně zaujatá iOvce, nevidím jediný důvod, proč by uživatelé jablečných produktů, měli používat cokoliv jiného (ale zaplať pánbůh za to, že si každý může vybrat co mu vyhovuje a navíc si může svobodně myslet co chce 😉 ).

No a právě pro všechny, kteří mají radši bílé pozadí (AM má design s dominující bílou a červenou, zatímco Spotify s černou a zelenou), jsou řádky níže.

Ještě předtím ale připomenu znovu: “Je normální, za hudbu platit!”

Není žádná vyjímka, ani výmluva. Hudba je stejně jako cokoliv jiného, především produktem. Stejně jako byste asi neukradli v krámě čokoládu nebo rohlík, proč by to s hudbou mělo být jinak?

Nehledě na to, že mít pěkně přehlednou hudební knihovnu, se všemi informacemi (o autorovi, albu, písničce apod.) včetně krásných coverů alb, je tak moc příjemné a vzpomínka spooooustu let zpět, kdy měl každý na svém mp3 přehrávači “Neznámé album – Song 1 – Neznámý interpret” ve mě vzbuzuje hrůzu.

No, ale možná na to máte jiný názor. Ten já Vám neberu a ani Vás nehodlám moralizovat.

Co poslouchám a co by se Vám mohlo hodit?

Nejsem úplně fanouškem automaticky připravených, ani kurátorovaných playlistů. Tuhle aktivitu si rád dělám sám a trávím u playlistů občas opravdu hodně času. Je to moje radost, můj způsob relaxu.

Jestli patříte mezi žánrově zaměřené, možná by se Vá mohlo líbit:

Nebo jste spíše na nějakého intepreta:

A nebo jste spíše na “nálady”:

Tolik pár vybraných playlistů. Co Vy? Co rádi posloucháte? Napište mi… 🙁


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂