Kurzy a školení na téma RPA

Za poslední týdny a měsíce se toho událo tolik, že jsem vůbec neměl čas věnovat se psaní tohoto blogu..  Měl jsem ale chvilku a rozhodl se trochu přiblížit jeden projekt, který jsem připravoval a který nedávno odstartoval.

Od lidí, kteří mě sem tam sledují na LinkedInu mi dorazilo pár emailů s dotazem, co právě dělám (občas doplněno o nabídku spolupráce). Především těm z vás, kterým to třeba vrtá hlavou, odpovím rovnou: Ano, z oné velké consultingové firmy jsem před časem odešel. Vedla mě k tomu touha věnovat se naplno novým projektům a aktivitám, které jsem připravoval, ale nesdílel. Všeho ale do času… 

Takže co dál?

Mojí profesní budoucnost vidím v oblasti RPA (nebo-li Robotická Procesní Automatizace) a to hned v několik úrovních a oblastech. První z nich je předávání mých poznatků, postřehů a zkušeností…

V průběhu předešlého roku, jsem měl (tak trochu z nutnosti) možnost připravovat a vést spoustu seminářů a školení na téma softwarové robotiky a feedback (mám toto slovo rád, odpůrci anglických výrazů v českém textu prominou) byl až překvapivě pozitivní. Ověřil jsem si, že jsem nejen schopný předat moje myšlenky, ale také k nim přidat informace, které jsou pro klienty/studenty/účastníky tou hodnotou, kvůli které přijdou znovu. 

Výstup z komfortní zóny je to pro mě obrovský, ale zároveň je to velice uspokojující. No a protože cítím, že u nás v Čechách a na Slovensku je stále spíše nedostatek kvalitních materiálů a kurzů v této oblasti, rozhodl jsem se si na to nestěžovat a něco s tím dělat. Spojil jsem síly s největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu – s firmou Gopas a prostřednictvím nich nabízím široké veřejnosti několik školení na téma RPA. Konec předraženým školením na zakázku, které se vymýšlejí pro „korporátní sféru“.

Primárně cílím na lokální zájemce (CZ a SK) a proto jsou kurzy v češtině, ale určitě časem přijdou taky varianty v anglickém jazyce.

Připravil jsem pro zájemce tři různě náročná a dlouhá školení/semináře. Látka by měla uspokojit jak úplné začátečníky, tak i pokročilejší matadory v této oblasti. 

Školení číslo jedna

První školení je určené pro seznámení a nazval jsem ho proto jednoduše: Úvod do robotické procesní automatizace. V rámci jednoho dne vám poskytnu potřebný základ o způsobech a principech robotické automatizace. Dozvíte se co to RPA je a jak se vyvíjí v čase. Seznámím vás s metodikou úspěšné implementace RPA a ukážu srovnání těch nejrozšířenějších RPA nástrojů. No a na konci si každý odnese domů nálož materiálů a vzorových podkladů. 

Pokud Vás to zaujalo, na webu jsou již vypsané termíny:

 • 16. 10. 2019 – Praha
 • 25. 11. 2019 – Bratislava
 • 17. 2. 2020
 • 20. 4. 2020 – Bratislava
 • 4. 5. 2020
 • 17. 8. 2020
 • 12. 10. 2020
 • 9. 11. 2020

Neváhejte ale příliš dlouho, protože nejbližší termíny jsou již téměř plné…

Školení číslo dva

Druhé školení je zaměřeno na samotnou analýzu a vývoj procesů v jednom z RPA nástrojů – UiPath. Během tří dnů spolu projdeme nastavení vývojářského prostředí. Ukážu vám zasazení vývojářského nástroje UiPath Studio do kontextu dalších částí celé platformy a společně budeme vyvíjet po jednotlivých krůčcích tak, abyste si osvojili principy a zažili možnosti architektury dle „best practice“. 

Termíny jsou prozatím vypsané takto:

 • 3. – 5. 2. 2020
 • 18. – 20. 5. 2020

Školení číslo tři

Třetí školení je určeno zkušenějším v automatizaci procesů v UiPath. Ve čtyřech dnech nabízím komplexní pohled nejen na architekturu robotů, ale také na jejich orchestraci (správu) a provoz. Projdeme jednotlivé úrovně a principy vývoje robotů a následně vás seznámím s celou platformou, která je relativně čerstvě v cloudu.  Seznámíte se s pojmy: UipathConnect, UipathGo, Orchestrator apod. Projdeme licenční politiku a nastavíme si Orchestrator i na mobilech. Zkrátka UiPath od A do Z…

Termíny:

 • 16. – 19. 3. 2020
 • 20. – 23. 7. 2020
 • 7. – 10. 9. 2020 – Bratislava

Máte-li jakékoliv dotazy nebo připomínky, nebojte se mi je napsat (na mailu i LinkedInu reaguji prakticky denně)… Budu se těšit, že se s některými z Vás potkáme na školeních.

P.S.: Vždycky mě velice překvapí, když mi naprosto nečekaně někdo řekne, že četl tento blog. 🙂


Účastníci kurzů:


Čtěte také to nejnovější na blogu:

Pište kdykoliv na email hlavacek@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂

Líbil se Vám článek? SDÍLEJTE nebo si ho uložte na později: