Kurzy a školení na téma RPA

Za poslední týdny a měsíce se toho událo tolik, že jsem vůbec neměl čas věnovat se psaní tohoto blogu..  Měl jsem ale chvilku a rozhodl se trochu přiblížit jeden projekt, který jsem připravoval a který nedávno odstartoval.

Od lidí, kteří mě sem tam sledují na LinkedInu mi dorazilo pár emailů s dotazem, co právě dělám (občas doplněno o nabídku spolupráce). Především těm z vás, kterým to třeba vrtá hlavou, odpovím rovnou: Ano, z oné velké consultingové firmy jsem před časem odešel. Vedla mě k tomu touha věnovat se naplno novým projektům a aktivitám, které jsem připravoval, ale nesdílel. Všeho ale do času… 

Takže co dál?

Mojí profesní budoucnost vidím v oblasti RPA (nebo-li Robotická Procesní Automatizace) a to hned v několik úrovních a oblastech. První z nich je předávání mých poznatků, postřehů a zkušeností…

V průběhu předešlého roku, jsem měl (tak trochu z nutnosti) možnost připravovat a vést spoustu seminářů a školení na téma softwarové robotiky a feedback (mám toto slovo rád, odpůrci anglických výrazů v českém textu prominou) byl až překvapivě pozitivní. Ověřil jsem si, že jsem nejen schopný předat moje myšlenky, ale také k nim přidat informace, které jsou pro klienty/studenty/účastníky tou hodnotou, kvůli které přijdou znovu. 

Výstup z komfortní zóny je to pro mě obrovský, ale zároveň je to velice uspokojující. No a protože cítím, že u nás v Čechách a na Slovensku je stále spíše nedostatek kvalitních materiálů a kurzů v této oblasti, rozhodl jsem se si na to nestěžovat a něco s tím dělat. Spojil jsem síly s největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu – s firmou Gopas a prostřednictvím nich nabízím široké veřejnosti několik školení na téma RPA. Konec předraženým školením na zakázku, které se vymýšlejí pro „korporátní sféru“.

Primárně cílím na lokální zájemce (CZ a SK) a proto jsou kurzy v češtině, ale určitě časem přijdou taky varianty v anglickém jazyce.

Připravil jsem pro zájemce tři různě náročná a dlouhá školení/semináře. Látka by měla uspokojit jak úplné začátečníky, tak i pokročilejší matadory v této oblasti. 

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“RPA“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

Školení číslo jedna [RPA1]

První školení je určené pro seznámení a nazval jsem ho proto jednoduše: Úvod do robotické procesní automatizace. V rámci jednoho dne vám poskytnu potřebný základ o způsobech a principech robotické automatizace. Dozvíte se co to RPA je a jak se vyvíjí v čase. Seznámím vás s metodikou úspěšné implementace RPA a ukážu srovnání těch nejrozšířenějších RPA nástrojů. No a na konci si každý odnese domů nálož materiálů a vzorových podkladů. 

Pokud Vás to zaujalo, na webu jsou již vypsané termíny:

  • st 16. 10. 2019 – Praha
  • po 25. 11. 2019 – Bratislava
  • po 17. 2. 2020
  • po 20. 4. 2020 – Bratislava
  • po 4. 5. 2020
  • po 17. 8. 2020
  • po 12. 10. 2020
  • po 9. 11. 2020

Neváhejte ale příliš dlouho, protože nejbližší termíny jsou již téměř plné…

Školení číslo dva [RPA2]

Druhé školení je zaměřeno na samotnou analýzu a vývoj procesů v jednom z RPA nástrojů – UiPath. Během tří dnů spolu projdeme nastavení vývojářského prostředí. Ukážu vám zasazení vývojářského nástroje UiPath Studio do kontextu dalších částí celé platformy a společně budeme vyvíjet po jednotlivých krůčcích tak, abyste si osvojili principy a zažili možnosti architektury dle „best practice“. 

Termíny jsou prozatím vypsané takto:

  • 16. – 18. 3. 2020
  • 18. – 20. 5. 2020
  • 20. – 22. 7. 2020
  • 7. – 9. 9. 2020 – Bratislava
  • 19. – 21. 10. 2020

Školení číslo tři [RPA3]

Třetí školení je určeno zkušenějším v automatizaci procesů v UiPath. Ve čtyřech dnech nabízím komplexní pohled nejen na architekturu robotů, ale také na jejich orchestraci (správu) a provoz. Projdeme jednotlivé úrovně a principy vývoje robotů a následně vás seznámím s celou platformou, která je relativně čerstvě v cloudu.  Seznámíte se s pojmy: UipathConnect, UipathGo, Orchestrator apod. Projdeme licenční politiku a nastavíme si Orchestrator i na mobilech. Zkrátka UiPath od A do Z…

Termíny:

  • 27. – 30. 4. 2020
  • 15. – 16. 6. 2020
  • 23. – 26. 11. 2020

Máte-li jakékoliv dotazy nebo připomínky, nebojte se mi je napsat (na mailu i LinkedInu reaguji prakticky denně)… Budu se těšit, že se s některými z Vás potkáme na školeních. Jo a mimochodem, pokud byste potřebovali udělat školení na míru přímo ve Vaší firmě, dejte vědět. 🙂

P.S.: Vždycky mě velice překvapí, když mi naprosto nečekaně někdo řekne, že četl tento blog. 🙂


Účastníci kurzů:


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email info@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂