Kréta 2021 aneb cestování v době COVIDové

COVID je tady s námi a nejspíš i bude dál… My kvůli tomu ale přeci nepřestaneme dělat obyčejné věci – žít náš život. Cestování je zase dostupné pro kohokoliv a tak toho využívejme. Hlavně se nebojme, protože za tou agendou navíc (testy, očkování, registrační formuláře) a problémy, které z toho můžou plynout (zrušené lety, uzavřené hotely, restrikce v cílových destinacích i v průběhu cesty) je nakonec pohodová dovolená.

Tento příspěvěk si sem zase tak trochu „odložím“ do archivu. Jako připomínku, jak skvělé je cestování a že je to především radost.

Nicméně, pokud byste plánovali cestovat do řecké Kréty a chcete vědět, co budete muset cca zajistit, níže vám to ve stručných bodech popíši.

  1. Pro cestu do Řecka jsme se museli zaregistrovat zde: https://travel.gov.gr/ a pozor, musí to mít každý dospělý. Kontrolovali to již v Praze na letišti a bez toho nepouští do letadla.
  2. Před odletem z Prahy, jsme si museli nechat udělat PCR test. Nikdo ho ale reálně nekontroloval, jak v Čechách, tak v Řecku (možná to ale bylo tím, že jsme přiletěli v noci a dva ospalí policisté jen chtěli vidět QR kód, zda je ale platný apod. nekontrolovali).
  3. Před odletem jsme si také pomocí https://www.getcovidpass.eu/?lang=cs nahráli naše očkovací i testovací certifikáty do iPhonů. Stačilo ukazovat v elektronické podobě…
  4. V Řecku platilo klasické -> v místě většího shlukování lidí mít na obličeji roušku (v letadla jedině respirátor, na letišti a kdekoliv jinde stačila rouška). Takže například v hotelu v jídelní zóně apod. Dále právě během jídla a nabírání jídla ze samoobslužných pultů byly povinné jednorázové rukavice.
  5. Pro cestu zpět jsme se museli znovu zaregistrovat zde: https://plf.uzis.cz a toto opět kontrolovali na letišti v Řecku. Protože jsme měli více jak 22 dní od první dávky očkování nemuseli jsme mít žádné další testy.

A to je vše… 🙂 Tak šup šup na cesty.

Pár fotek závěrem, aneb jak tam bylo


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂

1 thought on “Kréta 2021 aneb cestování v době COVIDové”

Comments are closed.