Jak jsem skončil s Facebookem

Už mi stačilo přijít pár emailů s otázkou, kam se poděl FB… Odpověď je naprosto jednoduchá: je pryč! Proto jsem ho odstranil z kontaktů na webu.

Došel jsem k závěru, že ho ve svém životě nepotřebuji a už vůbec ne tak, jak jsem ho celou dobu používal. Nikdy jsem totiž nebyl nějaký skalní uživatel a měl jsem ho spíše z “donucení” (když všichni z okolí ho mají…).

Jedna z posledních informací na webu (např. článek na iMagazínu), ve mě opět “rozmíchala” myšlenky na zrušení. Jasně, vím to už dávno, ale tohle byla pověstná poslední kapka k ostatním důvodům.

Proč

Facebook pro mě byl jen velice občasným způsobem, jak zabít chvíli prohlížením zbytečností, které můj život ani neobohacují ani nijak neposouvají. Proč tedy ztrácet čas a přidávat Facebooku další informace o mě? Nevěnoval jsem se mu ani kvůli businessu, ani kvůli soukromým potřebám a to bylo vždycky znát. Vyzkoušel jsem snad vše, co Facebook nabízí vývojářům a marketérům. Protože jsem ale neměl žádnou velkou strategii a ani mě to vlastně nebavilo, výsledky logicky nemohly být převratné. Řešení bylo tedy jasné. Konec Facebooku a zaměření mojí pozornosti jinam.

Rozhodnutí padlo, co dál

Jenže tam jsem narazil… Snad každé dítě si dnes umí Facebook založit, ale dokáže ho zrušit? Zrušení účtu totiž není tak jednoduché a v nastavení jsem našel jen deaktivaci účtu. Možnost zrušení nikde!!!

Začal jsem tedy hledat na webu a našel článek na webu Portiscio.net, kde je stručný návod, jak na to. Je tam uvedený i odkaz, který Vás přesměruje do nastavení Facebooku. To Vám umožní odstranit Váš učet úplně. Dostanete na to 14-ti denní lhůtu, během které si to můžete rozmyslet (stačí se jen znovu přihlásit a zrušení bude zrušeno 🙂 ).

Vyřešeno… Data, která o mě už Facebook má, ať si nechá. Další mu už nepřidám… 🙂 Sbohem Facebooku a Vy, kteří mě chcete kontaktovat, určitě najdete jiné alternativy.

P.S.: Mojí snahu být více „offline“ a méně závislý na sítích sledujte tady na blogu…


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂