Burger tour Praha #1

Jsem mega velkým milovníkem… Mimo jiné žen ale především burgerů a o tom chci dneska psát. Je to už pár let zpátky, kdy jsme s kamarády objížděli burgerárny v Praze a přilehlém okolí a hledali místo, kde dělají nejlepší burger.

A protože mě láska k burgerům neopustila a jistě je po té době mnoho nových skvělých míst s ještě skvělejšími burgery, zahajuji Burger tour Praha 2018 (na Insta hledejte pod hashtagem #burgertourpraha) a vy můžete být alespoň takto zprostředkovaně u toho. Zároveň můžete získat i nějakou inspiraci, kam na dobrý burger jít (nebo poslat pár tipů i mě 🙂 ).

Základním kritériem bude, že burgerárna musí být kdekoliv na území Prahy. Dalším kritériem… Na co si svazovat ruce zbytečnými kritérii, když chceme ochutnat co nejvíce burgerů.

Pojďme rovnou na to! Vítejte u prvního dílu…

Burger poprvé

Toho dne bylo venku vedro a já trčel v práci déle. Moje drahá pracovala z domova a mohla tedy užívat pocitu, že jí nečeká dlouhá cesta smradlavým metrem. Přišla mi od ní záhadná ale o to zajímavější zpráva:

“Á to bude nějaké překvápko zase” napadlo mě a poslušně jsem nahlásil čas a pro jistotu i trasu včetně souřadnic a časového rozvrhu. Přeci jen jsem nechtěl zbytečně riskovat.

Když jsem byl v ulici, vítala mě už z terasy i s #dexterkocour a poklepávala nervózně na hodinky. Měla v očích takové jiskřičky, začínal jsem tušit. Dnes mě konečně čeká trocha „lásky pod peřinou“. Začal jsem být nervózní a trochu jsem zrychlil krok.

Hned mezi dveřmi jsem ucítil její parfém. Ano, dnes se to stane… Šel jsem rovnou do sprchy a hned jak jsem namydlil, už jsem se utíral a dlouhým pohledem do zrcadla zkontroloval, zda je vše jak (a kde) má být.

Ještě když jsem vcházel do obýváku, věřil jsem… Jakmile jsem ale uviděl mojí milou, plně to překonalo moje nejdivočejší představy a očekávání. Nervozita rázem opadla a já ihned pochopil. Ano je to tu. Mám tu nejúžasnější babu pod sluncem.

Stála tam… v kuchyni… a připravovala BURGERYYYYYYYYY. Domácí, včetně cibulových kroužků, slaniny, dresingu i rozpečeného sýru a ani na hranole nezapomněla.

Zase jsem se zamiloval… To ale ještě neměl být konec…

Pomalu jsem se totiž usadil a moje nejdražší mi už nesla jednoho miláčka určeného přímo pro moje bříško. Sledoval jsem, jak všechno to jídlo nosí na stůl s absolutním pocitem blaha.

Jakmile bylo vše na stole, pomyslel jsem na kolču nebo nějaké pivínko. A v ten okamžik cvakla lednice a před ní stála ona…

Tahle trojice je prostě dokonalá!!! Rychle jsem zkontroloval kalendář, jestli nejsou náhodou vánoce a spokl slinu.

Ne! Ježíšek letos evidentně naděluje dříve…

První jsem se tedy vrhnul na misku s cibulový kroužky. Fantastyše… Tak jsem to proložil několika hranolkama. Dresing byl skvěle vyvážený a vše doplňoval svojí jemností. Přišla řada i na Stellu. Pak už jsem to nemohl odkládat a vzal jsem ho do ruky a řádně se do něj zakousl.

Ten burger zdaleka překonal moje očekávání, jaký takový domácí burger má být. Původně jsem v tomto článku chtěl dát pár tipů, jak si udělat vlastní geniální burger, ale vzhledem k tomu, že zahajujeme celou tour, nechám si to nakonec. Dnes to berte jen jako takové intro a od příště už trochu vážněji a více v “recenzentském hávu”.

Burger byl vážně úžasný! Houska byla uvnitř potřená BBQ omáčkou. Masíčko bylo pěkně medium a nahoře byl krásně rozpečený Cheddar a slanina s okurkou. Dole naopak byl skvělý domácí dresing, rajče a Polníček. Akorát velký, akorát teplý, akorát ochucený a hlavně byl pro mě od mojí drahé. Uvidíme jak tedy obstojí konkurence od profíků.

Takže příště a burgerům zdar!

P.S.: Pozor text obsahuje několik dvojsmyslů a narážek sexuálního charakteru. 😀
P.S.S.: Tohle varování jsem měl dát asi na začátek, ale jsem už liný. Válím se a trávím toho burgera.


Čtěte také to nejnovější na blogu:

Pište kdykoliv na email hlavacek@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂

Líbil se Vám článek? SDÍLEJTE nebo si ho uložte na později: