Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data/web/virtuals/165470/virtual/www/domains/vahl.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Bezejmenný – 4. část – Václav Hlaváček | vahl.cz

Bezejmenný – 4. část

Bezejmenný (Akardské letky 1): 1. kapitola – 4. část
Václav Hlaváček


Irotki hnědá vyprávěla dlouho, nebo mi to tak alespoň připadalo. Těžko odhadovat. Jsem v podzemí. Vůbec poprvé se dozvídám mnoho o naší historii i v čem se draci jednotlivých letek liší. Dozvídám se, že draci z Modré letky, dnes v čele s dračicí Salebrií, odjakživa uznávají vzdušný živel a jsou skvělými letci. Do svého srdce přijímají tento živel a díky tomu dokáží být součástí každého vzdušného víru. I proto jsou, dle vyprávění nejstarších, modří nejlepšími letci. Samozřejmě každý drak je skvělý letec, ale přeci jen, modří se již od dávných dob vyznačují neuvěřitelnými manévrovacími schopnostmi a uměním nechat se unášet na perutích větru téměř bez námahy. I díky tomu jsou stále svobodní, chytří, nespoutaní a rádi vymýšlejí neustále nové věci. Zároveň se draci této letky vyznačují svoji přátelskostí a otevřeností ke všemu novému a neznámému. Rádi o všech svých nápadech mluví, a proto je právě mezi modrými draky spousta osobitých jedinců s touhou stále objevovat nové originální přístupy.

Zelení zase od počátků rozdělení draků do jednotlivých letek vyznávají vodní živel a díky tomu jsou skvělí plavci. Dnes vede zelené nejstarší drak Nylec, přestože nejstarším a oficiálním Primem zelené letky je stále Sukutammou zelený. Zelení čerpají energii z vody ať už tím, že přímo rozrážejí vodní hladinu, nebo se jen nacházejí v její blízkosti. Většinu času tráví ve vodě, která je jim domovem poskytujícím pevné přátelské objetí a ochranu. I mimo vodu jsou ale zelení nebezpeční, protože když už musí vzlétnout, dokáží být stejně obratní i ve vzduchu. Zelené charakterizuje také jejich uzavřenost a samotářství, oddanost vůči bratrům a sestrám i jejich přizpůsobivost. Rádi tráví čas se svými myšlenkami a díky své neuvěřitelné paměti bývají dodnes označování jako “Kronikáři letek”.

Díky vyprávění již také vím, že draci z Červené letky vyznávají naopak oheň. Ovládají jej a prostřednictvím něj dokáží ničit, ale zároveň i chránit. Všichni červení jsou také skvělými bojovníky, kteří oheň používají k lovu. Oheň je poslouchá a pomáhá jim s neomylnou přesností. V dobách bojů mezi letkami, jež zveme Atra, byli paradoxně pro červené nejtvrdšími protivníky zelení, které vždy chránila voda, která zároveň hasí a tlumí oheň červených. Dnes červené vede Radaat tvrdou rukou, ale zároveň svojí moudrostí a klidem. Jen díky tomu dokáže Radaat ten nezkrotný ohnivý žár ve své letce zkrotit, protože tak jak oheň dokáže hřát, tak stejně dokáže i ničit. Červenou zastávají draci, kteří jsou ctižádostiví, impulzivní a sebevědomí. Odjakživa to také jsou skvělí stratégové, kteří dokáží své druhy vést a zaujmout pro své nadšení.

Element země zastávají draci hnědí. Ti se podle vyprávění nejstarších draků z Rady letek vyznačují svojí ochranou země a života na ní. Žijí především v hlubokých lesích a vysoko v Akardských horách. Draci z Hnědé letky byli vždy draky pečlivými, spolehlivými, důslednými, ale zároveň i tvrdohlavými. Stejně jako oni chrání zem a život na ní, tak ona chrání je. Říká se, že během jednoho boje bylo zaživa pohřbeno přes tisíc draků, které uvěznila v jeskyni hora. Všichni tito draci patřili právě k Hnědé letce.

Irotki pomalu ve svém vyprávění přechází k bojům mezi letkami, když si uvědomuji, že nevím, čím se vyznačuje letka Oranžová. Se slovy: “A oranžoví? Neřekla jsi mi, co oranžoví?” jsem jí zbrkle skočil do řeči. Hned si uvědomuji, jak neslušné to ode mě bylo. Stydím se a klopím zrak k zemi. Přes hluboký povzdech nad mojí neomaleností Irotki hnědá pokračuje: “Máš pravdu. Jsi zvídavý a správně sis všiml, že o oranžových nepadlo ani slovíčko. Od dob, co poslední žijící zástupce této letky během obřadu Iuro nepromluvil, jsme přestali mladým bezejmenným o těchto dracích vyprávět. Jsme tu ale proto, abychom ti odpověděli na všechny otázky, ať už jsou jakékoliv. Není nás již tolik, kteří pamatují to co my, a jsme tudíž ti nejpovolanější k tomuto úkolu.Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email info@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂

2 thoughts on “Bezejmenný – 4. část”

Comments are closed.