Apple Watch konečně dozrávají

Není to tak dlouho, co jsem psal o tom, že Apple Watch jsou novým “iPhonem”. Respektive jakýmsi nástupcem iPhonu v portfoliu Applu. Produktem, který má před sebou ještě obrovský progress, na jehož konci se dle mého názoru stanou nedílnou součástí našich životů. Budou nám blíže než iPhone a přesto tak trošku dál.

Dva tábory

Jeden tábor s Apple Watch i spí a druhý je na noc sundavá. Asi tušíte v jakém jsem já, protože i o tom jsem nedávno psal. Možná bych ale mohl sepsat pár důvodů, proč to mám tak jak mám a proč jsou podle mě Apple Watch ten nejzajímavější produkt, který Apple momentálně nabízí.

V první řadě je třeba zdůraznit, že k Apple Watch musíte mít iPhone. Jinak je ani nenastavíte (tolik k tomu nejzajímavějšímu produktu z portfolia => samostatně nedává smysl). Tím se trochu redukuje skupina potencionálních zájemců. Znám totiž několik lidí, kteří mají telefon s Adroidem a Apple Watch by chtěli. Mají zkrátka smůlu… 🙂

Čím menší výběr, tím snadnější rozhodnutí

Hned prvním z těch největších benefitů, které mi AW poskytují, je paradoxně menší používání telefonu i počítače. Dnešní doba je náročná a neúprosná. Naše životy nás nenápadně míjejí a my to ani nevíme. Jak bychom mohli, když čumíme do displeje a tam je na Instagramu i Facebooku všechno v pohodě. Být teď a tady bez nutnosti koukat do iPhonu, to jsou pro mě Apple Watch. Je samozřejmě nemožné se od toho úplně odříznout a přesně ten omezený kontakt se světem mi zajišťují AW. Vím stále to nejdůležitější, jsem dostupný rodině i kolegům, ale nepokouší mě sociální sítě ani brouzdání na netu. V celkovém důsledku mi to tedy pomáhá soustředit se a odstřihnout se od spousty rušivých elementů. Ovšem ne každý toto musí vnímat stejně…

Mám iPhone s 256GB… Tím pádem dostatečným prostorem k bordelu. 🙂 Jeden čas jsem musel vypadat jako sběratel aplikací. Měl jsem jich tam prostě desítky (ne-li stovky). To často vedlo k naprosto nesmyslnému brouzdání z appky do appky. Bez účelu nebo nějaké potřeby. Prostě jen tak, jednoduše moje snadnější cesta, než se před schůzkou koukat na neoblíbeného kolegu.

A abych tomu ještě “nasadil korunu” měl jsem na AW nastavené automatické instalování. Tedy každá appka na iPhonu, která měla verzi pro Apple Watch, se automaticky nainstalovala. Takže když jsem neprokrastinoval s telefonem, dělal jsem to na hodinkách (každou appku přeci musím vyzkoušet). To je špatná cesta…

Dnes mám na hodinkách nainstalovanou jednu jedinou appku (Cardiogram) a jinak jen ty systémové. Stejně mě zajímá především čas, kalendář, zprávy, počasí a zdravotní funkce (o tom níže). Z telefonu jsem odstranil především appky sociálních sítí a jsem spokojenější, nehledě na spostu nového volného času.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“Apple“ show_cat_name=0 show_img=1]

Zdraví především

Tím na první pohled neviditelným, ale o to nepostradatelnějším jsou všechny funkce a vychytávky zaměřené na fyzickou aktivitu a zdraví. Hodinky Vás během celého dne pečlivě sledují a vhodně upozorňují na úspěchy i místa ke zlepšení. Mimo to Vás dokáží upozornit na anomálie značící zdravotní problémy – třeba zvýšený tep.

Navíc díky tak jednoduché věci, jako je nošení hodinek na zápěstí mám o svém těle spoustu různorodých údajů. Vše se pěkně shromažďuje v aplikaci Zdraví a díky tomu mám přehled a porovnání i zpětně.

Neustále se mnou

Již dlouho před AW jsem si odvykl mít na ruce jakékoliv hodinky. Vrátil jsem se k tomu až právě s hodinkami od Applu. Doslova během dvou dnů zvláštního pocitu na ruce, jsem si zvykl a dnes jsou hodinky skoro jako moje součást. Jakýsi “displej” mě samotného a jeden “HUB” ke komunikaci se zbytkem světa. Je to až děsivě úžasné…

Mám Series 3 a předchozí generace jsem osobně neměl. Ovšem jejich vývoj jsem pečlivě sledoval, počínaje prvním “One more thing”, kde byly Timem Cookem představené až po okamžik o pár let později, před samotným nákupem těch mých. Jsem opravdu rád, že jsem chvíli počkal, protože teprve teď “dozrávají” a stávají se smysluplným produktem, který má účel i využití.

Doplněk, který mě definuje

Nesmím zapomenout ani na fakt, že hodinky byly odjakživa především módním doplňkem, který si každý vybírá dle svého vkusu. V konečném důsledku tak dochází k tomu, že každého z nás nějakým způsobem definuje nebo dotváří celkový dojem. Já jsem v tomto ohledu naprosto spokojený a nedokáži si na svém zápěstí představit cokoliv jiného. Ať už vizuálně, tak i po té technické stránce. Zkrátka do mého života zapadají naprosto dokonale.


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vahl.cz... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂