Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data/web/virtuals/165470/virtual/www/domains/vahl.cz/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Apple watch ciferník Siri – Václav Hlaváček | vahl.cz

Apple watch ciferník Siri

Je to už dlouho, co jsem psal o hodinkách od Applu. Ovšem ještě delší čas uběhl od chvíle, kdy jsem naposledy zkoušel nové ciferníky a dnes chci popsat můj nový objev v podobě ciferníku Siri.

Ciferník Siri samozřejmě není žádnou novinkou a je součástí Apple watch snad od úplných začátků. Já ho zkoušel již dříve, ale nepřišel mu na chuť… až do teď…

Kouzlo tohoto ciferníku je totiž v jeho jednoduchosti a intiutivnosti. Oproti většině ostatních ciferníků, kde si nastavujete konkrétní komplikace, tady to neděláte (až na výjimku místa nad časem a vedle něj). To je na pohled blbost, ale minimálně u mě, to vyžadovalo trochu jiné přemýšlení nad tím, co očekávám že uvidím, kdykoliv se na hodinky podívám. Změna totiž nastává, že na jednom místě vidíte různé informace v závislosti na denní době a tématech, která vás běžně zajímají.

To je ale ve výsledku zásadní věc, oproti ostatním ciferníkům, kde si nastavíte například komplikaci s kaledářem a následně na stejném místě vidíte vždy kalendář a nic jiného.

Den se Siri

Ráno mi hodinky ukazují hned po nastaveném budíku, statistiku měřeného spánku, počasí na celý den, nejbližší událost v kalendáři a možnost vypnout přes HomeKit světlo v ložnici.

Dopoledne naopak ukazují hlavně události v kalendáři a nejbližší upozornění z Připomínek (nebo třeba z aplikace Things). Stejně tak odpoledne… Což se liší dle mého denní programu. Mám-li konkrétní den více schůzek nebo mám volněji a v takovém případě se zobrazují více informace typu, kdo má v blízkosti narozeniny nebo jaká vyšla nová epizoda mého oblíbeného podcastu. 🙂

Večer vidím informace o západu slunce, souhrn událostí na zítřejší den, doporučené okamžiky z aplikace Fotky a nebo co mi zrovna hraje na iPhone/iPadu nebo i Apple TV (což je novinkou posledních aktualizací iOS/watchOS/tvOS).

Zkrátka jedno místo a široká nabídka informací, které se opravdu zobrazují přesně v ten správný okamžik. A to mě baví… 🙂

Pokud kdykoliv během dne vyjedu korunkou úplně nahoru, vidím vždy počasí, celodenní události (hlavně narozeniny) a aktuálně poslouchám za hudbu.

Takže je neustále vše po ruce a mám tak přehled o celém dni. Co Vy? Máte rádi Siri ciferník?


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email info@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂