Aplikace (nejen) pro podnikání

Před nějakou dobou jsem opustil korporátní „jistotu“ a vyměnil ji za „nejistotu“ vlastního podnikání. Možná nad tím přemýšlíte také, možná jen rádi hledáte zdroje pro inspiraci Vaší nebo Vašeho okolí. 

Jak určitě tušíte z názvu tohoto článku, na řádcích níže najdete pár osvědčených nástrojů, které zaručeně využijete (nejen pro) podnikání. 🙂 


Tato online „databáze pro nedatabázisty“ je moje „stálice“ a střídavě ji používám již dlouhé roky. Celé je to o tom, že si vytváříte tabulky, mezi kterými můžete mít vazby/vztahy (chcete-li relace) a díky tomu bez jakéhokoliv „programování“ využívat pohledu na data z různých stran a pohledů včetně přidávání funkcí. Já jsem si v Airtable udělal vlastní Timesheet, výpočet alokací na projekty a vykázané hodiny dle projektů a klientů. Zkrátka fantazii se meze nekladou a pokud hledáte inspiraci, dejte vědět. Nasdílím Vám pár mých ukázkových databází případně je dostupné spousta šablon

Skvěle o tom cca v roce 2016 psal Tomáš Baránek na svém blogu lifehacky.cz

–> Odkaz na Airtable <–


Jeden z posledních přírůstků do mého „portfolia“ nástrojů. Dostal jsem se k němu prakticky náhodou, ale během pár týdnů jsem na něj přešel naplno a využívám v placené verzi. Přesunul/sjednotil jsem v něm velkou část agendy ohledně podnikání (reporting, kontakty, finance, projekty, výkazy/timesheety, fakturaci apod.). Část jsem si totiž udělal právě ve výše zmíněném Airtable, část jsem měl někde po různých tabulkách a fakturaci řešil třeba přes iDoklad. 

Pokud Vás tento nástroj zajímá více, mají skvělou online akademii. Za mě je největší síla Caflou v kontextu. Všechno souvisí se vším. Z nabídky může vzniknout projekt, v něm úkoly na které se vykazují hodiny, které se na konci měsíce „promění“ na fakturu, z které je příjem do cashflow firmy apod. Nic není oddělené, ale vše funguje dohromady… 

–> Odkaz na Caflou <–


Trochu nečekaně sem musím napsat i o zápisnících CleverMinds… Používám je již delší dobu a jsem z nich stále nadšený… Příjemný materiál, nepřeberné množství od obyčejných zápisníků až po specificky zaměřené na konkrétní oblasti a témata. Navíc v různých velikostech a barvách… 

P.S.: Používám velký Reporter a velký Pilot

–> Odkaz na CleverMinds <–


Absolutní nutnot pro jakéhokoliv vývojáře nebo kohokoliv kdo se alespoň trochu motá kolem kódu… 🙂 Používám Git, ale je tolik alternativ, že si každý určitš vybere. Případně si lze vytvořit vlastní server třeba Bonobo

–> Odkaz na GitHub <–


Výše jsem již tento online fakturační nástroj zmínil… Vybral jsem si z nepřeberného množství fakturačních nástrojů právě tento, protože kromě funkčnosti cením také design a grafiku. A upřímně, mít hezké oranžové faktury je pro mě prostě důležitý detail. 🙂 🙂  Byl jsem velice spokojený do té doby, než jsem v rámci sjednocení začal fakturovat přes Caflou (viz výše). Každopádně pokud hledáte naprosto funkční, spolehlivé a příjemné fakturování včetně appky na iOS a Android, můžu doporučit. 

–> Odkaz na iDoklad <–


Občas je potřeba naplánovat projekt. Rozmyslet časovou osu, kde kde co jak a kdo… Zkrátka projektové úkoly v kontextu času, prostředků, financí, zdrojů… Zatím nejlepší co jsem našel na macOS je právě Merlin… Nabízí appku jak na macOS, tak iOS a to ve dvou verzích. Plná verze, která obsahuje i třeba kanban a dalších spoustu vychytávek a trochu odlehčenou verzi za pár kaček. 

–> Odkaz na Merlin <–


Toggl podle mého není třeba příliš popisovat… Je to skoro až legenda v oblasti měření času a aktivit. Má appku na všechny platformy a hlavně umí upozornit, když začnete na něčem pracovat a zapomněli jste zapnout měření. Takže pokud pracujete na různých projektech a potřebujete si měřit čas, který poté vykážete klientům, tady určitě nesáhnete vedle. 

–> Odkaz na Toggl <–


Součást mojí práce je automatizace procesů… Nejčastěji tato automatizovaná řešení stavím s kolegy právě na této platformě. Více k tomu v ostatních článcích nebo na mém LinkedInu… 

–> Odkaz na Uipath <–


Vím, že je spoustu podobných aplikací, které možná umí mnohem více… Já používám tuto appku prakticky od jejího počátku a už mi pomohla ušetřit čas tolikrát, že jí mám v iPhonu dodnes. 

–> Odkaz na App store <–


P.S.: Není cílem sem uvádět aplikace a nástroje které každý známe… Například používám prakticky vše z „balíku Office365“ a další. Některé aplikace jsem již zmiňoval ve starších článcích. 🙂

Co používáte Vy?


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂