Teorie řetězu

Znáte tzv. Teorii řetězu? Zkusím Vám to vysvětlit, třeba na příkladu tréninků…

Představte si, že s každým udělaným tréninkem, sestavujete řetěz (za každý trénink jedno oko)… Čím déle trénujete, tím delší máte řetěz. Kdy ho s největší pravděpodobností přerušíte?

Když je krátký, protože… Čím delší máte řetěz, tím těžší je ho přerušit… Ať už proto, že se z toho vlastně stává zvyk a tělo se přizpůsobuje a učí onen trénink začleňovat do svého stereotypu. Nebo prostě proto, že je Vám líto, tak dlouhý řetěz přerušit. Nehledě na to, že to dlouhodobě přináší výsledky apod.

[linkview view_type=slider slider_width=700 slider_height=200 cat_filter=“RP-Fatman“ show_cat_name=0 show_img=1 link_orderby=rating]

Tato teorie (nebo chcete-li myšlenka), se dá aplikovat na cokoliv, co v životě děláte. Může Vám být skvělou pomůckou, jak se naučit (a začlenit do svého života) nové schopnosti. Díky tomuto přístupu, můžete měnit sám sebe, protože: malé krůčky, které děláte pravidelně a dlouhodobě, jsou mnohem efektivnější, než velké kroky, které děláte krátkodobě.

Zkuste si doma nebo v kanceláři pověsit na zeď kalendář a každý den si odškrtněte, další „oko řetězu“. Až uvidíte, jak dlouhý onen řetěz postupně bude, uvidíte, že se Vám ho přerušovat bude jen těžko…


Našli jste v textu chybu? Nebo mi chcete napsat Váš názor?

Pište kdykoliv na email blog@vhlavacek.com... Rád si přečtu, co si o tom myslíte. 🙂